budzet obyw 2016 ikona

12. lutego zakończyło się głosowanie nad zadaniami zakwalifikowanymi do II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. O poparcie mieszkańców całej gminy walczyło 56 projektów. W najbliższy poniedziałek 21 z nich zostanie oficjalnie zakwalifikowanyuch. Reszta z realizacją swoich pomysłów będzie musiała poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

– Zakończyło się liczenie głosów oddanych na zadania zgłoszone w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak rok temu i w tym roku głosowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Do wczoraj w magistracie trwały ostatnie spekulacje na temat poprawności niektórych z kart do głosowania, bowiem w kilku przypadkach zachodziła możliwość zaliczenia głosów za nieważne. Były to jednak pojedyncze przypadki biorąc pod uwagę, że łącznie drogą internetową i w urnach rozlokowanych w 19 punktach w całej gminie, swoje typy przez dwanaście dni wskazało ponad 14 tysięcy osób.

– Pragnę gorąco podziękować wszystkim autorom projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, a także wszystkim mieszkańcom, którzy wybrali swoich faworytów – dodaje burmistrz Piaśnik.

Lista zadań, które uzyskały największe poparcie mieszkańców zostanie ogłoszona w najbliższy poniedziałek 22. lutego w sali konferencyjnej olkuskiego magistratu o godz. 16.00. Według regulaminu 21 z 56 wniosków zostanie ujętych w BO i jeszcze w tym roku doczeka się realizacji na łączną kwotę 1 200 000 zł (7 do 100 000 zł, 6 do 50 000 zł oraz 8 do 25 000 zł). 

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Młodylol Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

„Stop prywatyzacji szpitali?

Resort zdrowia chce powstrzymać prywatyzację lecznic i wykreślić z ustawy o działalności leczniczej przepisy wymuszające na samorządzie komercjalizację publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Tam, gdzie spółki już istnieją, a mają charakter publiczny, MZ zamierza zobowiązać np. samorządy terytorialne do utrzymania większościowego pakietu.”

To wyjaśnia ubiegłoroczne działania wobec dzierżawy szpitala olkuskiego …

lol
lol

Zobaczymy kto rozbije bank?