zlot 1

Pomorzany i mieszczące się tam Przedszkole nr 5 było gospodarzem XII Zlotu Przedszkolaków z gminy Olkusz. We wtorek dzieciaki w asyście przewodników i swoich opiekunów wędrowały malowniczą ścieżką dydaktyczną, poznając zwyczaje i ciekawostki dotyczące lasów.

Maj obfituje w imprezy dla najmłodszych. Niedawno przedszkolna społeczność spotkała się podczas sportowej Spartakiady, teraz nadszedł czas na kolejną edycję Zlotu połączonego z rajdem. Co roku trasa przemarszu jest inna, zmienia się również organizator. Tym razem rolę gospodarza pełniło niewielkie, ale za to pełne pomysłów Przedszkole nr 5. – Dużo pracy, ale dającej sporo satysfakcji. Cieszymy się z frekwencji oraz pogody, która do pieszej wędrówki była wręcz wymarzona – mówi Marta Janczyk, dyrektor placówki.

We wtorek, chwilę po godzinie 9 rano w komplecie Przedszkolaki wyruszyły w trasę. Przez Nadleśnictwo Szkółkarskie wchodzące w skład Nadleśnictwa Olkusz piechurzy weszli w las, podążając ścieżką dydaktyczną przybliżającą wiadomości na temat runa leśnego, koron i budowy drzew oraz żyjących na nich owadów i pasożytów, niezbędnych w świecie fauny i flory. Nie zabrakło zagadek i ciekawostek oraz przerw na regenerację sił. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali przewodnicy z SKKT przy PTTK Olkusz w osobach Andrzeja Feliksika, Olgi Gawron, Urszuli Słaby, Ewy Giełażyn oraz Moniki Giecy.

zlot 2

Metą tegorocznego Zlotu było boisko przy Przedszkolu i Szkole Podstawowej nr 6. Tam wręczono podziękowania za udział w imprezie, a na dzieci czekały uwielbiane przez nich animacje oraz słodki poczęstunek.

XIII Zlot Przedszkolaków za rok o podobnej porze. Wcześniej na szlak wyjdą uczniowie szkół podstawowych. Za pasem bowiem coroczny Rajd Szkolny, którego głównym organizatorem jest wspomniane już Koło SKKT przy PTTK Olkusz.

W ramach patronatu medialnego przygotowaliśmy dla Was obszerny fotoreportaż z imprezy!

{joomplu:85737}{joomplu:85866}{joomplu:85782}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze