Już 15 marca w pawilonie wystawowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu przy ul. Szpitalnej odbędzie się trzecia Wystawa Fotografików Olkuskich. Wydarzenie to wpisało się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych i jest swego rodzaju przeglądem najlepszych prac, które wykonali fotografowie profesjonaliści i amatorzy z powiatu olkuskiego. Prace nadesłać może każdy, komu robienie zdjęć sprawia przyjemność i chciałby skonfrontować swoje fotografie z szerszą publicznością. Warto przejrzeć swoje prace i wysłać je do organizatora, czyli sekcji fotograficznej olkuskiego MOK-u.

 

Na dwóch pierwszych wystawach zaprezentowano przeszło 300 prac olkuskich fotografików. Najlepsze ukazały się w specjalnie wydanym na tę okoliczność albumie. Wszyscy zainteresowani tematyką powinni do 14 lutego dostarczyć maksymalnie dwie wydrukowane lub wywołane prace, wykonane dowolną techniką fotograficzną (wymiary 30 x 40 lub 30 x 45, w przypadku ewentualnych innych formatów dłuższy bok nie może przekraczać 45 cm) oraz w wersji cyfrowej na CD. Prace powinny być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora, ewentualnym tytułem oraz danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i e – mail). Nadesłane zdjęcia zostaną oprawione w typowe fotoramy. W przypadku prac w technikach lub oprawach indywidualnych powinny one być przystosowane do umocowania na ścianie galerii. Ze względu na ograniczoną powierzchnię ekspozycyjną, organizator zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych prac.

Fotografie  należy nadsyłać na adres: Dział wystawienniczo – muzealny MOK w Olkuszu, ul. Szpitalna 32, 32-300 Olkusz. 

Organizatorami wystawy są MOK w Olkuszu  oraz Sekcja fotograficzna Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Kuratorem wystawy, podobnie jak we wcześniejszych edycjach, jest Antoni Kreis, wiceprezes Okręgu Śląskiego ZPAF. Patronat nad imprezą sprawuje „Przegląd Olkuski” oraz portal Olkuszanin.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze