bo małopolska

8 mln złotych – to kwota, jaka w tym roku została przeznaczona na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Niebawem mieszkańcy województwa będą mogli zgłaszać swoje zadania. Wcześniej zaplanowano spotkania z ekspertami.

BO z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ostatniej edycji w głosowaniu wzięło udział 176 683 osób. – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy całej Małopolski sami decydują o tym, na co wydać środki przekazane przez samorząd województwa – a do rozdysponowania w tym roku mamy ponownie aż 8 mln zł. Co jednak najważniejsze, mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale też sami zostać ich autorami – podkreśla Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Wzorem poprzedniej edycji w całej Małopolsce organizowane zostaną warsztaty, na których eksperci z Urzędu Marszałkowskiego opowiedzą o Budżecie Obywatelskim i odpowiedzą na pytania uczestników. Spotkania zaplanowano w okresie od 16 kwietnia do 25 maja. Z kolei od 7 maja do 6 czerwca będzie można zgłaszać swoje propozycje.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, do końca wakacji poznamy listę pozytywnie zweryfikowanych zadań. Wtedy ich autorzy poprowadzą akcje promocyjne swoich projektów. Głosowanie potrwa od 10 września do 5 października, a ogłoszenie wyników nastąpi do końca listopada.

Warto już teraz zastanowić się nad propozycjami do BO. W ubiegłorocznej edycji z powiatu olkuskiego wygrały cztery zadania: szereg różnego rodzaju zajęć służących integracji niepełnosprawnych dzieci z ich pełnosprawnymi rówieśnikami, program inspirujących zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych, zakup kriokomory oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Wojewódzkiego Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu, realizacja usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób z powiatu olkuskiego z orzeczonym stopniem niepełnosprawności umysłowej i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Więcej informacji na temat BO Małopolska można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze