szż wielkanoc 2018

Klienci olkuskich marketów nie zawiedli i udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas kolejnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności, zorganizowanej 16 i 17 marca, zebrano ponad 2,5 tony żywności.

Nieocenioną pomocą służyli wolontariusze, którzy przez dwa dni w kilkunastu dużych sklepach czekali na darczyńców. Uczniowie I LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3, ZS nr 4 skupieni w Szkolnych Klubach Wolontariusza zachęcali do dzielenia się zakupami. Klienci marketów zostawiali w specjalnie oznakowanych koszach m. in. mąkę, kaszę, ryż, makaron, dżemy, konserwy, olej, mleko czy słodycze. Wszystkie podarowane przez ludzi wielkiego serca produkty w formie paczek tuż przed świętami trafią do potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu.
– Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, czas wyjścia do drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, wolontariuszom, ich opiekunom, sklepom, dyskontom a przede wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam możemy wnieść trochę radości i przywrócić wiarę w to, że na świecie jest więcej dobra niż zła. Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy będą pełne spokoju, radości i miłości – mówi koordynatorka zbiórki Janina Lenarczyk.
Akcja została zorganizowana przez krakowski Bank Żywności oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze