kasa5

Trwają jeszcze prace wykonawcze nad niektórymi zadaniami z premierowej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza, a już znamy wstępną listę projektów zgłoszonych do realizacji w przyszłym roku. Do magistratu z obywatelskimi inicjatywami trafiły 63 wnioski. Ich weryfikacja potrwa do końca grudnia.

W porównaniu do ubiegłego roku, do urzędu wpłynęło nieco mniej zadań – dokładnie o 23. Od 16 listopada do 31 grudnia potrwa weryfikacja projektów. Specjalny zespół oceni poprawność złożonych wniosków. – Dokładam starań, aby wszyscy ci, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu samorządu, mieli ku temu okazję. Cieszę się, że druga edycja Budżetu Obywatelskiego spotyka się z dużym zainteresowaniem Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz. Obecnie trwa weryfikacja merytoryczna złożonych wniosków, a zanim przystąpimy do głosowania, zachęcam do zgłaszania swoich kandydatur do Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, który będzie odpowiedzialny m.in. za sporządzenie ostatecznej listy z wynikami głosowania. Gorąco wszystkich zachęcam do obywatelskiej aktywności – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Swoje pisemne zgłoszenia dotyczące udziału w pracach Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego trzeba przesłać do Urzędu Miasta i Gminy Olkusz do dnia 11 grudnia br. Obowiązuje konkretny formularz, który dostępny jest w Punkcie Informacyjno-Podawczym magistratu oraz na stronie internetowej urzędu: www.umig.olkusz.pl. Spośród zgłoszonych kandydatur burmistrz dokona wyboru pięciu osób, które razem z radnymi Rady Miasta i przedstawicielami UMiG-u zadecydują o komplecie zadań poddanych pod społeczne głosowanie. Ww. zespół zostanie wyłoniony najpóźniej do 18 grudnia.

Przyjdzie mu pracować nad zróżnicowanymi zadaniami. Wśród projektów na nowy rok pojawiły się propozycje modernizacji dróg, budowy chodników i siłowni zewnętrznych, renowacji boisk i istniejących już budynków. Są również pomysły utworzenia olkuskiej sieci defibrylatorów AED, utworzenia szkółki piłkarskiej, czy prowadzenia dodatkowych zajęć dla mieszkańców z terenów wiejskich.

Oficjalna lista zadań ubiegających się o obywatelskie poparcie pojawi się w sieci i na naszych łamach do 18 stycznia 2016 roku. Wtedy to wystartuje też wyścig po dużą kasę. Do podziału jest przecież 1,2 miliona złotych, czyli o 200 tysięcy więcej niż w tym roku.

Przypominamy o zmianach jakie zostały wprowadzone do drugiej edycji BO. Otóż już 16-latkowie nie tylko mogli zgłaszać swoje projekty zadań, ale także będą mogli oddać na nie swoje głosy. Te będą miały różną wartość – od trzech do jednego punktu w zależności od umiejscowienia ich na karcie do głosowania. Wyboru dokonać będzie można drogą elektroniczną oraz w ustalonych punktach stacjonarnych rozlokowanych po całej gminie.

Termin głosowania: 18-29 stycznia 2016r.
Ogłoszenie wyników: do 10 lutego 2016r.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze