obywatelski ogloszenie wynikow 2

Na łączną kwotę 1 004 720 złotych opiewają zwycięskie zadania pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W bieżącym roku realizowanych będzie 11 najlepszych projektów spośród 63 dopuszczonych do głosowania. Wyniki głosowania zostały ogłoszone w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu we wtorek 10 lutego.

Spotkanie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Autorom propozycji do Budżetu Obywatelskiego podziękował za zaangażowanie w tworzenie projektów oraz ich późniejszą promocję, natomiast Mieszkańcom Gminy Olkusz za liczny udział w głosowaniu.

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Olkusza cieszyła się ogromną popularnością. Oddano łącznie 16 024 karty, co stanowi 39% ogólnie uprawnionych do głosowania. Jest to, jeśli nie najwyższa, to jedna z najwyższych frekwencji w tych samorządach całej Polski, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu partycypacyjnego.

78% głosów zostało oddanych metodą tradycyjną – poprzez wypełnienie karty do głosowania oraz wrzucenie jej do urny w jednym z 12 lokali na terenie Gminy Olkusz. 22% głosów oddano drogą internetową, natomiast 1 głos wpłynął do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu pocztą.

Spośród wszystkich oddanych głosów, znakomitą większość stanowiły głosy ważne. Proporcja 15 264 ważnych kart do 760 nieważnych świadczy o dużej staranności głosujących.

Jedną z zasad Budżetu Obywatelskiego Olkusza było, że dany Mieszkaniec Gminy Olkusz mógł oddać głos na maksymalnie 3 spośród 63 zadań. Średnio jeden mieszkaniec głosował na 2,28 zadania. Łącznie zarejestrowanych zostało 34 803 głosy.

Wśród głosujących przeważały kobiety, które oddały 54% ważnych głosów.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza w ręce Mieszkańców Gminy Olkusz został oddany 1 milion złotych, który pozwala na realizację 10 najlepszych zadań. Burmistrz Roman Piaśnik zdecydował jednak, że będzie dążył do tego, aby kwotę potrzebną na realizację kolejnego zadania (niewiele ponad 4 tys. zł) również zabezpieczyć w ramach inwestycji Budżetu Obywatelskiego.

umig obywatelski

W czasie ogłoszenia wyników autorzy zwycięskich projektów mieli szansę prezentacji poszczególnych zadań, zyskując gromkie brawa za zaangażowanie i pomysłowość.

Kończąc spotkanie Burmistrz Roman Piaśnik pogratulował autorom zwycięskich zadań, deklarując jednocześnie chęć podtrzymania inicjatywy Budżetu Obywatelskiego Olkusza w kolejnych latach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krokus
Krokus
8 lat temu

Szkoda,ze dla ludzi ważniejszy jest taras pomiędzy garażem a remizą niż np. plac zabaw przy przedszkolu nr 8 w Olkuszu.Nie wstyd jest Szanowne Władze,żeby w XXI wieku istniało przedszkole bez placu zabaw??? To przecież powinno być wykonane priorytetowo,bez żadnego udziału w konkursie.Żenada.

OtTakSobie
OtTakSobie
9 lat temu

[quote name=”Mieszczanka”]Ottaksobie zaczepił mnie, że nie interesuje mnie co będzie w zrujnowanym przedszkolu i przepadł bez wieści. Czytałam projekt i dalej twierdzę, że szczytny cel nie może przesłonić racjonalnego myślenia. Nie wrzucajmy pieniędzy w błoto.[/quote]
Nie zaczepił, tylko wyraził swoje zdanie. Każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami. To, co dla kogoś jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, dla innych nie jest. http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=35772
(Poza tym sądzę, że wyrażenie opinii na forum nie zobowiązuje mnie do ciągłego kontrolowania internetu i śledzenia, co się tu dzieje, gdyż mam również inne rzeczy do robienia w życiu ;))

Suchy
Suchy
9 lat temu

Ruda Kita znowu uaktywnił się pod artykułami, pisze komentarze oraz dodaje spore ilości minusów i plusów pod komentarzami.

baca
baca
9 lat temu

[quote name=”al”]Najlepiej siedzieć w bloku i tylko narzekać i mieć postawę roszczeniową. Jak jest możliwość zagłosowania to oczywiście blokersi mają to w głębokim powazaniu.[/quote]
scyro prowda, jak mówił Ks. Józef Tischner

baca
baca
9 lat temu

[quote name=”julian”][quote name=”masakra”]radny Dudkiewicz straszył na sesji że projekty ze wsi nie mają szans. A tu co niespodzianka! 5 projektów z sołectw + 2 z sołectwa Pomorzany 😀 Porażka mieszczuchy! :P[/quote]
(moderacja)[/quote]
Julian aleś pojechał po bandzie…

Przetakiewicz Grzego
Przetakiewicz Grzego
9 lat temu

Już tak nie naskakujcie na Radnego Henryka. Jako Przewodniczący Zarządu Osiedla Centrum postarał się w UMiG załatwić ile sie dało by zostało zrealizowane dla Osiedla. Wcześniej było inaczej, przedtem nawet jak ja byłem Przewodniczącym, to zgłaszane były propozycje do Budżetu który zatwierdzała Rada Miasta i albo zdecydowali, że robione jest coś dla nas, albo nas olewali. Tym razem to mieszkańcy decydowali. Nie udało sie dla naszego Osiedla nic załatwić. Trudno. Może na następny rok środków będzie więcej, a plany mniej kosztowne. Co do chodnika „bez samochodów” to zasługa siedmiu lat starań moich i walki z UMiG by słupki stanęły. Ale to inna sprawa. Przynajmniej chodnik nie parking, a mieszkańcy nie mają problemu z chodzeniem.

eudrerou7849
eudrerou7849
9 lat temu

Panie Henryku, fryh- to szkodnik i rynsztokowiec. Nie przejmuj się pan i rób swoje jak do tej pory. A dla zainteresowanych, u nas od Nullo do torów naszego osiedla, tej drugiej części radnym jest pan Stanisław Łydka, który mieszka gdzieś w okolicach Czarnej Góry. Sama na niego glosowałam.

Gienia
Gienia
9 lat temu

[quote name=”” Ulica Nullo ma swojego radnego, „” [/quote]

Ulica Nullo ma Radnego? Od kiedy Pan Gamrat jest mieszkańcem ulicy Nullo? Chyba Skalskiej. Zatem Skalska ma swojego Radnego… Zatem „fryh” sie pomylił/liła – p. H.G. nie jest radnym osiedla tylko z osiedla centrum, a dokładnie z ulicy Skalskiej. Mojej ulicy kochanej. No chodniczki mamy fajne, tylko więcej parkingów by sie przydało. A może tak ekrany ochronne, siłownia by sie przydała i monitoring. A ładny chodnik na Nullo nie jest potrzebny i tak wysmienitym koło apteki siem chodzi, żaden samochut nie stoi, wiec jest superrancko 🙂 Pozdrówka panie Heniu.

fryh
fryh
9 lat temu

[quote name=…..[/quote] …Radnym Osiedla Centrum, a żaden projekt z Osiedla nie przeszedł. Bardzo ciekawe stwierdzenie: ponad połowa. I co ta „…” ma do tego, że i tak mieszkańcy Krak. Przedm. nie bedą mieć swojej inwestycji? Taki Radny Osiedla, że nie potrafił Pan tego załatwić? Pomorzany dostaną co chciały, bo spięli te swoje „cztery litery”, a Pan tylko „rozwieszać umie”. I co z tego, że tyle Pan żeś załatwił. Wcześniejsze Zarządy też o wiele sie starały. Z każdego Zarządu Coś pozostało do dziś. Chwała za to co Pan załatwiłeś – przepraszam: Zarząd Osiedla Centrum z P. Kryksztajnem. Tylko, że rozpowiadasz Pan jakoby to Pan jest najważniejszy i to Pan wszystko załatwił. No to nie wszystko. Staraj sie zatem Pan, boś jest Pan inteligentnym, a inteligent nie wypisuje słów: „cztery litery” – tylko pokornie potrafi napisać: Przepraszam, że sie nie udało. Życzę powodzenia zatem w byciu dalej Radnym – osiedlowym.

felik100
felik100
9 lat temu

jakby pan Gamrat to by na osiedlu nic by nie było ani chodziku ani parkinów na osiedlu

Radny
Radny
9 lat temu

Radny Gamrat zrobił wszystko co do niego należało a nawet więcej. Zdobył połowę oddanych głosów na ten projekt, rozkleił informacje na wszystkich klatkach i tablicach ogłoszeniowych na osiedlu a reszta należała do mieszkańców.To takim jak Pani/Pan „fryh”, co im się nie chciało ruszyć czterech liter i nie głosowali na ten projekt ” zawdzięczamy brak tej inwestycji „. Wszyscy nie mogli wgrać ponieważ odpadło ponad 70 projektów ze wszystkich złożonych. Cieszy mnie, że projekty które zdobyły najwięcej głosów będą realizowane z korzyścią dla dobra mieszkańców osiedli i wiosek naszej gminy. Mieszkańcy, którzy mnie znają to wiedzą, że wiele lat swojego życia poświęciłem pracy społecznej dla lokalnej społeczności. Szanowni Państwo wpis „fryh” jest żałosny i czegoś takiego nie da się komentować. Ulica Nullo ma swojego radnego, tylko postmen/ka go nie zna i ten okręg wyborczy przypisuje mnie. Życzę Pani/Panu zdrowia bo będzie w przyszłości potrzebne. Pozdrawiam mieszkańców. Henryk Gamrat.

fryh
fryh
9 lat temu

Radny Gamrat chciał aby zrobić chodniki przy blokach na Krakowskim Przedmieściu, gdzie i tak przez wiele lat nikt nogi nie złamał, a ale przecież to jego bliskie okolice. I tak przegrał. Gdyby zdecydował o tym aby wystawić do przetargu chodnik przy Nullo po stronie TAXI, to by projekt przeszedł, bo tysiące ludzi tym chodnikiem chodzi i nie raz połamane nogi na nim były, ale Radny Gamrat chodzi chodnikiem z kostki i to jego nie obchodzi. Prawicowiec zawsze prawym chodnikiem chodzić będzie. Panie z PiS-u, idź Pan w PiSdu… bo na Osiedlu Centrum już niczego dobrego nie zdziałasz.Tyle żeś robił aby sie dostać na Radnego, wybrali, to teraz pokazujesz żeś Dup. a anie radny… Posłem-osłem nie zostaniesz. Nie wybaczymy Ci My mieszkańcy tego, że o ten kawałek chodnika sie nie postarałeś.

łoś-ek
łoś-ek
9 lat temu

aż 3 dotacje dla Łosieka i Zimnego Doła? Toż to bogata wieś 😆

miastowy
miastowy
9 lat temu

[quote name=”inni”]znowu mieszkańcy małych sołectw nie mają szans na to żeby coś u nas gmina zrobiła ,budżet obywatelski jest tylko dla dużych sołectw i dla miasta -RADNI WIEJSCY – PAMIĘTAJCIE O TYCH SOŁECTWACH KTÓRE NIE MAJĄ ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI OSÓB UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA I PRZY KOLEJNYCH BUDŻETACH NIC NIE ZYSKAJĄ!!!!!!!!!!![/quote]

Co tam małe sołectwa! Największym przegranym i tak jest miasto! 3 projekty na 11 : 2 dla SP 10 i jeden dla Słowików porażka 🙁 Pomorzan nie liczę, bo ponoć bliżej im do sołectwa niż do miasta. Miasto zawsze przegra z wsiami.

Myślę, że w budżecie obywatelskim powinny mieć zagwarantowane środki wszystkie osiedla i sołectwa i to by było OK.

Roksana
Roksana
9 lat temu

Ja bym takiego do swojego kurnika nie wpuściła. Wydusi kury a na końcu weźmie się za koguty. Teraz mu trzeba zmniejszyć na sport bo dostał 100 tys. na szkółkę co i tak nic z niej nie wyniknie. Stracona kasa przez gminę. To miały być zadania inwestycyjne dla dobra ogółu a z tego skorzystają działacze i nie liczna młodzież. Po roku nie będzie śladu po tej 100-tce.

Mieszczanka
Mieszczanka
9 lat temu

Ottaksobie zaczepił mnie, że nie interesuje mnie co będzie w zrujnowanym przedszkolu i przepadł bez wieści. Czytałam projekt i dalej twierdzę, że szczytny cel nie może przesłonić racjonalnego myślenia. Nie wrzucajmy pieniędzy w błoto.

mosiek
mosiek
9 lat temu

A co – za przeproszeniem – ma do tego wszystkiego radny? Trzeba było dogadać się z sąsiednią wioską, stworzyć jakieś dwa sensowne projekty – dla jednej i dla drugiej wsi, a potem zrobić wielkie pospolite ruszenie czyli zmobilizować wszystkich mieszkańców do głosowania na te projekty. Ksiądz z ambony niech ogłosi, sołtysi niech się przejdą od domu do domu z kartami do głosowania. I sukces gwarantowany! Tylko do tego potrzeba trochę chęci! A teraz psioczy jeden z drugim na forum i narzeka, o obrażaniu nie wspomnę … ale palcem w swojej sprawie nie ruszył… P.S. Tak dla porządku – nie mam nic wspólnego z radnym z Osieka.

Kogutek
Kogutek
9 lat temu

Duże wsie zabierają małym wioskom i to jest najgorsze, że taki osiekowy radny doi swoich wiejskich chłopów bez mrugnięcia okiem. Jakiegoś sie sobie wybrali takiego narcyza macie. Tylko on i wokół nikogo,to jego myslenie. Słyszałem, że juz idą po niego aby mu pokazać, gdzie jego miejsce w szeregu.

ulala, acha
ulala, acha
9 lat temu

[quote name=”prawda”]najwiekszym zwyciezca budzetu obywatelskiego jest radny z Osieka. Ten pan po raz kolejny wydoil budzet miasta. Ktos madrze napisal ze mniejsze wsie nie maja szanse z tymi wiekszymi. Nawet gdyby budzet gminny podzielony byl 50% dla miasta i 50% dla wsi to Osiek i tak dostalby z 45% z tej drugiej czesci. Mlodsi radni moga sie jedynie uczyc od tego chytrego lisa ;)[/quote]
Chytremu lisowi też się kiedyś ogon przytnie. Tylko jeszcze trochę. Tego cwaniaka znają już wszyscy i wiedzą co to za farbowaniec.

prawda
prawda
9 lat temu

najwiekszym zwyciezca budzetu obywatelskiego jest radny z Osieka. Ten pan po raz kolejny wydoil budzet miasta. Ktos madrze napisal ze mniejsze wsie nie maja szanse z tymi wiekszymi. Nawet gdyby budzet gminny podzielony byl 50% dla miasta i 50% dla wsi to Osiek i tak dostalby z 45% z tej drugiej czesci. Mlodsi radni moga sie jedynie uczyc od tego chytrego lisa 😉

inni
inni
9 lat temu

znowu mieszkańcy małych sołectw nie mają szans na to żeby coś u nas gmina zrobiła ,budżet obywatelski jest tylko dla dużych sołectw i dla miasta -RADNI WIEJSCY – PAMIĘTAJCIE O TYCH SOŁECTWACH KTÓRE NIE MAJĄ ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI OSÓB UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA I PRZY KOLEJNYCH BUDŻETACH NIC NIE ZYSKAJĄ!!!!!!!!!!!

Mieszczanka
Mieszczanka
9 lat temu

Jestem zainteresowana, co bedzie w budynku po przedszkolu. Gdzie znajdę informacje?

pIs
pIs
9 lat temu

A gdzie radni z Pakuski????

Kasztanka
Kasztanka
9 lat temu

[quote name=”Śtalmach”]Radni z Osiedla Młodych co udało sie wam załatwić??? Pytanie do pana radnego Ozdoby Wojciecha. Tyle pan obiecywał w czasie kampanii, no i co?. Patyczki z ulotką stawiać podtrzymywane kamieniami pana facjatę to zbyt proste zadanie w porównaniu z przeforsowaniem wniosku do budżetu obywatelskiego. A to że wygrały dwa wnioski dotyczące Szkoły Nr 10 na Zeromskiego to tylko zasługa Pani Dyrektor Piekarz. Tak panie ozdoba. I to jest cała prawda o panu.[/quote]

Najłatwiej jest „jechać” po młodej osobie, która stworzyła projekty i chciała coś dla Osiedla. Przypomnę Panu, że obietnice wyborcze, a budżet to jest ogromna różnica. Z tego co się orientuję budżet wystartował jeszcze przed wyborami i Pan Ozdoba przedstawiał swoje propozycje. A o tym który projekt wygrywa decydowali mieszkańcy. On mógł jedynie przedstawić swoje pomysły i je promować, a reszta zależała od ludzi.

PXT
PXT
9 lat temu

Zalecam obejrzenie wydania Expresu reporterów z dnia 10 lutego 2015. Jest w sieci. Koniecznie zobaczcie.

Róża
Róża
9 lat temu

Gratuluję Zarządowi i Mieszkańcom Osiedla Młodych- tym wszystkim, którzy poparli osiedlowe projekty.Młodym Osiedlowym Radnym, pokornie czerpiącym wiedzę, życzę cierpliwości w zdobywaniu życiowej mądrości wynikającej z doświadczenia. Dbając o swój interes- głowę posypać popiołem.

sens
sens
9 lat temu

[quote name=”Śtalmach”]Radni z Osiedla Młodych co udało sie wam załatwić??? Pytanie do pana radnego Ozdoby Wojciecha. Tyle pan obiecywał w czasie kampanii, no i co?. Patyczki z ulotką stawiać podtrzymywane kamieniami pana facjatę to zbyt proste zadanie w porównaniu z przeforsowaniem wniosku do budżetu obywatelskiego. A to że wygrały dwa wnioski dotyczące Szkoły Nr 10 na Zeromskiego to tylko zasługa Pani Dyrektor Piekarz. Tak panie ozdoba. I to jest cała prawda o panu.[/quote]
Gratuluję pani dyrektor ale to, że szkole udalo się dwa projekty to zasługa też wielu ludzi. Krytykujecie radnego Ozdobę ale, że projekt jego nie przeszedł to jest wasza wina-mieszkańców, którzy olali jego projekt a przecież miał słuzyc wam mieszkańcom. I nie bądźcie złośliwi.

OtTakSobie
OtTakSobie
9 lat temu

[quote name=”Mieszczanka”]Zrujnowany budynek z projektu, który wygrał w głosowaniu, wchłonie 100 tysięcy i co dalej. Znów mobilizacja w 2016, 2017 itd. A póżniej oddanie w prywatne ręce? Mieszczanie, pomyślcie za rok podpisując podsuwaną kartkę „czy jest tam projekt dla mnie ?”. Głosowałam m.in na lodowisko i dalej jestem przekonana, że więcej osób skorzystałoby z tych pieniędzy.[/quote]
Proponuję się zainteresować, jaka inwestycja jest planowana w owym budynku, a potem dopiero krytykować. Poza tym mieszkańcy głosowali na projekty, które ich zdaniem mają sens. A jaki sens jest w sezonowym lodowisku na rynku? Biorąc pod uwagę „liczne” uczestnictwo mieszkańców miasta i gminy we wszelkiego rodzaju imprezach, które na tym terenie się odbywają (pomijam Dni Olkusza, które są jedyną większą „atrakcją”) z całą pewnością lodowisko przyniosłoby wszystkim wiele „korzyści”.

PXT
PXT
9 lat temu

spam

Nas dwoje
Nas dwoje
9 lat temu

Piaśnik wypadałoby dać głos. Co ty o tym sądzisz, oćzywiście o budżecie obywatelskim, o którym tak często czytałeś w artykułach sponsorowanych.

Śtalmach
Śtalmach
9 lat temu

Radni z Osiedla Młodych co udało sie wam załatwić??? Pytanie do pana radnego Ozdoby Wojciecha. Tyle pan obiecywał w czasie kampanii, no i co?. Patyczki z ulotką stawiać podtrzymywane kamieniami pana facjatę to zbyt proste zadanie w porównaniu z przeforsowaniem wniosku do budżetu obywatelskiego. A to że wygrały dwa wnioski dotyczące Szkoły Nr 10 na Zeromskiego to tylko zasługa Pani Dyrektor Piekarz. Tak panie ozdoba. I to jest cała prawda o panu.

Mieszczanka
Mieszczanka
9 lat temu

Zrujnowany budynek z projektu, który wygrał w głosowaniu, wchłonie 100 tysięcy i co dalej. Znów mobilizacja w 2016, 2017 itd. A póżniej oddanie w prywatne ręce? Mieszczanie, pomyślcie za rok podpisując podsuwaną kartkę „czy jest tam projekt dla mnie ?”. Głosowałam m.in na lodowisko i dalej jestem przekonana, że więcej osób skorzystałoby z tych pieniędzy.

Mieszczanka
Mieszczanka
9 lat temu

Podobnie jak mieszczanin gratuluję mieszczkńcom sołectw, że mają ludzi, którzy potrafią zjednoczyć lokalna społeczność. bo to nie sołectwa się zmobilizowały, ale kilka osób. I o to w tym chodzi: mieć pomysł i dążyć do realizacji. Zaciekawiło mnie coś innego. Czy organizacja wakacyjnego obozu sportowego (szkółka piłkarska, 6 miejsce na liście) lub zorganizowanie wyjazdu integracyjnego dla członków grupy seniora (multimedialnie od juniora do seniora, 5 miejsce na liście). są zgodne z ideą budżetu obywatelskiego, czy będą realizowane na terenie gminy, czy też znów te pieniądze dostanie ktoś inny?

KOLA
KOLA
9 lat temu

[quote name=”Mieszczanin olkuski”]Gratuluję mieszkańcom sołectw,że potrafią się zjednoczyć i wywalczyć pieniądze na realizację wymarzonych inwestycji. Naprawdę czapki z głów, chciałbym mieć takich sąsiadów,świetnie współpracujecie. Ja natomiast mieszkam w mieście, w ścisłym centrum i o wspólnych celach z sąsiadami mogę niestety pomarzyć. Tutaj każdy sobie itd. W ogóle to myślę, że mieszkańcy miasta to w nosie mają udział w jakichkolwiek budżetach obywatelskich. No cóż frekwencja w wyborach też za każdym razem mizerna. Po prostu inna mentalność, za grosz nie obywatelska. Shame on you!!! Kurcze a tak liczyłem na to oświetlenie tych kortów…i lodowisku na rynku także :sad:[/quote]
I BARDZO DOBRZE ZE MIESZKAŃCY WSI MOGA SIE ZMOBILIZOWAC I COS WYGRAC-BO JAK ZAWSZE BUDZET MIASTA PRZEWIDUJE 90% KASY NA OLKUSZ A 10% TO RESZTA NA WSIE-JAK ZWYKLE WIOSKI SA ZOSTAWIANE W TYLE-I TAK ZAWSZE BYLO!!!!!

Jan
Jan
9 lat temu

Nie jest w Olkuszu tak źle. Osiedle Młodych górą. Mieszkańcom Osiedla i wszystkim którzy poparli osiedlowe projekty dziękuję.

al
al
9 lat temu

Najlepiej siedzieć w bloku i tylko narzekać i mieć postawę roszczeniową. Jak jest możliwość zagłosowania to oczywiście blokersi mają to w głębokim powazaniu.

Mieszczanin olkuski
Mieszczanin olkuski
9 lat temu

Gratuluję mieszkańcom sołectw,że potrafią się zjednoczyć i wywalczyć pieniądze na realizację wymarzonych inwestycji. Naprawdę czapki z głów, chciałbym mieć takich sąsiadów,świetnie współpracujecie. Ja natomiast mieszkam w mieście, w ścisłym centrum i o wspólnych celach z sąsiadami mogę niestety pomarzyć. Tutaj każdy sobie itd. W ogóle to myślę, że mieszkańcy miasta to w nosie mają udział w jakichkolwiek budżetach obywatelskich. No cóż frekwencja w wyborach też za każdym razem mizerna. Po prostu inna mentalność, za grosz nie obywatelska. Shame on you!!! Kurcze a tak liczyłem na to oświetlenie tych kortów…i lodowisku na rynku także 🙁

julian
julian
9 lat temu

[quote name=”masakra”]radny Dudkiewicz straszył na sesji że projekty ze wsi nie mają szans. A tu co niespodzianka! 5 projektów z sołectw + 2 z sołectwa Pomorzany 😀 Porażka mieszczuchy! :P[/quote]
(moderacja)

baca
baca
9 lat temu

[quote name=”masakra”]radny Dudkiewicz straszył na sesji że projekty ze wsi nie mają szans. A tu co niespodzianka! 5 projektów z sołectw + 2 z sołectwa Pomorzany 😀 Porażka mieszczuchy! :P[/quote]

hahaha mieszczuchy, Olkusz to totalna wiocha. Hołota siedzi przed telewizorami pogryza słonecznik i spuszcza wodę w kompakcie, mieszczuchy pożal się Boże. Nie głosuje, nie interesuje się życiem miasta, osiedla, pogryza.Oczywiście przepraszam te „inne” parę osób …

masakra
masakra
9 lat temu

radny Dudkiewicz straszył na sesji że projekty ze wsi nie mają szans. A tu co niespodzianka! 5 projektów z sołectw + 2 z sołectwa Pomorzany 😀 Porażka mieszczuchy! 😛