kasa2

Głosowanie na wnioski złożone w ramach premierowego Budżetu Obywatelskiego Olkusza dobiegło końca. Z nieoficjalnych danych wynika, że do magistratu wpłynęło około 16,5 tysiąca kart, zarówno tych wrzucanych do stacjonarnej urny, jak i wypełnianych drogą elektroniczną. Trwa liczenie głosów. Ogłoszenie oficjalnych wyników oraz prezentacja zwycięskich projektów nastąpią we wtorek 10 lutego o godzinie 17:00 w siedzibie Urzędu.

– Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim Olkusza przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje Michał Latos, rzecznik prasowy UMiG-u. – Obecnie trwają intensywne prace związane z przeliczaniem głosów. Przy takiej liczbie głosujących, proces wyłonienia najbardziej popularnych zadań musi nieco potrwać. Nie tylko liczymy głosy, ale także weryfikujemy poprawność wypełnionych kart – dodaje Latos.

Pierwsza, historyczna edycja budżetu obywatelskiego, mocno zmobilizowała mieszkańców całej gminy. Za pośrednictwem Internetu, swoich faworytów wybrało ponad 3,5 tysiąca osób. Dużo więcej kart trafiło jednak do urn zlokalizowanych w dwunastu różnych punktach. Takich głosów zostało oddanych kilkanaście tysięcy. Jak obiecują urzędnicy, termin wyłonienia zwycięzców nie będzie jednak długi. – Wydaje się nam, że na 10 lutego będziemy gotowi. Zorganizujemy specjalną konferencję prasową poświęconą przedstawieniu najlepszych zdaniem mieszkańców projektów. Postaramy się także zadbać o to, aby w jakiś atrakcyjny sposób pokazać najlepsze projekty – zaznacza Michał Latos.

Przypomnijmy, że o milion złotych przeznaczony na Budżet Obywatelski Olkusza, przez niemal dwa tygodnie walczyły 63 wnioski. Statystycznie, około 12-13 z nich uzyska fundusze na ich realizację. Cała reszta będzie musiała poczekać przynajmniej do następnego roku. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman Ero To Man
Roman Ero To Man
7 lat temu

Jeżeli tak dalej miasto będzie odśnieżane – to zaczynamy zbierać podpisy za referendum. Za Rzepki takich jaj nie było… podobno śnieg zgarnięty jest na sosnowej – czyli tam gdzie jest bar zapiekanka.

Apolinary
Apolinary
7 lat temu

W przyszłym roku zgłosimy projekt: odśnieżanie traktów gminnych. Narazie burmistrz nie radzi sobie z odśnieżaniem. Na ulicach zaspy i błoto. Panie Piaśnik – do roboty burmistrzu leniuszku.
W Krakowie ulice i chodniki wygladają naprawdę imponunąco.

Wyborca67
Wyborca67
7 lat temu

[quote name=”Marcin Kolski”]Roman podobno chce podnieść podatki… Ale radni -ze wszystkich opcji – są przeciw. To są jakieś jaja…[/quote]

Nigdy więcej nie uwierzę takiemu człowiekowi jak Roman Piaśnik.

Marcin Kolski
Marcin Kolski
7 lat temu

Roman podobno chce podnieść podatki… Ale radni -ze wszystkich opcji – są przeciw. To są jakieś jaja…

obiecanki
obiecanki
7 lat temu

[quote name=”Brawo dla Darka”]Jak widać burmistrz Rzepka miał świetne pomysły… Co pokarze Pan Roman??? Narazie bez zmian.[/quote]

i tak już pewnie zostanie

Brawo dla Darka
Brawo dla Darka
7 lat temu

Jak widać burmistrz Rzepka miał świetne pomysły… Co pokarze Pan Roman??? Narazie bez zmian.