e mail

W sobotę 10 marca o godz. 12:45 przed myjnią samochodową w Olkuszu przy ulicy Kolejowej (obok Biedronki) przekonałem się, że chamstwo na drodze przekłada się na chamstwo przed tak prozaicznymi czynnościami jak mycie samochodu na myjni ręcznej.

W ten ciepły dzień do myjni była duża kolejka. Przede mną stało około osiem samochodów, a za mną kolejne trzy auta. W pewnym momencie tę kolejkę minął z lewej strony czerwony opel astra, a następnie kierowca tego samochodu stanął niedaleko samego stanowiska na myjni, ewidentnie czyhając by móc wcisnąć się przed kolejkę i umyć samochód.

W pewnym momencie doszedł do tego kierowcy inny – to był starszy człowiek, który widząc co się święci, dał do zrozumienia ów kierowcy czerwonego opla, że powinien ustawić się w kolejce. Jak się okaże, bezskutecznie.

Kiedy zwolniło się już stanowisko na myjni opisywany kierowca po prostu wepchał się przed wszystkich i zaczął myć samochód. Kilku kierowców wysiadło ze swoich aut i zaczęło krzyczeć, że jest tutaj kolejka. Niektórzy trąbili, wyzywali, a jeszcze inni chcieli wzywać policję. Kierowca czerwonego opla nic sobie z tego nie robił, cały czas mył auto z szyderczym uśmiechem na twarzy. Kiedy skończył – z podobną „szyderą” stwierdził, że nie wiedział, że tutaj jest kolejka. Wsiadł do auta i odjechał.

Zastanawiam się ile trzeba mieć tupetu i złośliwości w sobie, by móc tak się zachowywać. To już nie jest nawet nieprzyzwoite, tylko wręcz chamskie i żenujące. Wniosek mój jest taki: ten człowiek po prostu swoje frustracje życiowe wyładowuje w taki właśnie sposób. Niskie poczucie swojej wartości nakazuje mu zachowywać się tak, by być zauważonym i pokazać wszystkim kto tu rządzi.

Współczuje bliskim tego kierowcy, bo chamstwo bije od tego człowieka na odległość. Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny zatem za pośrednictwem Przeglądu Olkuskiego zwracam się do tego kierowcy, że jak tylko spotkam ten samochód i będę widział nawet najmniejszy błąd (brak kierunkowskazu, parkowanie na zakazie etc) to zrobię zdjęcie lub nagram wideo rejestratorem i udam się z tym materiałem na policję.

25
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
25 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
AUTOR_WIDMOŚwiadek Koronnypalma luis deenigma1952Do knst Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Moderacja. Komentarz nie na temat.

Tomek81
Tomek81

Wątpię, żeby to był policjant poziom buractwa w tym zdarzeniu przekracza ludzkie pojęcie niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie w swoich zdezelowanych oplach, bmw i audi myślą, że zdobywają świat a ino kopnąć to w karoserie a rozleciało by się to na 4 części, 😆 😆 😆 😆 😆 😆

...
...

Moderacja. Komentarz nie na temat.

kelner
kelner

Moderacja. Komentarz nie na temat.

kierowca volvo
kierowca volvo

Moderacja. Komentarz nie na temat.
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.

P X T
P X T

Moderacja. Komentarz nie na temat.

P X T
P X T

[quote name=”Autor tekstu”]Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny.[/quote]
Chętnie też je poznam. Wtedy się okaże czy komentarze są na temat, czy nie na temat.
Cenzurowanie wykraczające dalece poza czerwono- czcionkowy apel jest pogwałceniem ustawowo zagwarantowanej wolności słowa.
Jakoś nie zawsze są usuwane komentarze nawet zawierające konkretne nazwiska, czyli te rzeczywiście naruszające dobra osobiste.
Czyli mamy do czynienia z stronniczością Redakcji.
Chyba zmienię o Was zdanie, ale pewnie Wam na tym nie zależy?

jaturzadze
jaturzadze

[quote name=”P X T”][quote name=”Autor tekstu”]Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny.[/quote]Chętnie też je poznam. Wtedy się okaże czy komentarze są na temat, czy nie na temat.Cenzurowanie wykraczające dalece poza czerwono- czcionkowy apel jest pogwałceniem ustawowo zagwarantowanej wolności słowa.Jakoś nie zawsze są usuwane komentarze nawet zawierające konkretne nazwiska, czyli te rzeczywiście naruszające dobra osobiste.Czyli mamy do czynienia z stronniczością Redakcji. Chyba zmienię o Was zdanie, ale pewnie Wam na tym nie zależy?[/quote]Szanowny Czytelniku PXT!W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie… Czytaj więcej »

ja
ja

szanowna redakcjo i czytelnicy uważam że nie macie racji… Co prawda zachowanie owej opisywanej osoby było troszkę niegrzeczne (wszedł innym w kolejkę) lecz nie należy moim zdaniem się bulwersować i „bronić przed takimi zachowaniami”. Na takie zachowania nie należy reagować. Udawać że się nie widzi. Zwracanie uwagi takim osobom, krzyk, kłótnie, pisanie listów do gazety nie zmieni niczego a wręcz nakręca tą osobę, prowokuje i jest potwierdzeniem że ta metoda działa i przynosi oczekiwany efekt – zwrócenia na siebie uwagi innych…agresja wręcz zachęci ją do dalszych tego typu działań…uważam że to osoba nieszczęśliwa, samotna,pragnąca zwrócić na siebie uwagę i nerwowe… Czytaj więcej »

...
...

e[quote name=”ja”]szanowna redakcjo i czytelnicy uważam że nie macie racji..Co prawda zachowanie owej opisywanej osoby było troszkę niegrzeczne (wszedł innym w kolejkę) lecz nie należy moim zdaniem się bulwersować i „bronić przed takimi zachowaniami”. Na takie zachowania nie należy reagować. Udawać że się nie widzi. Zwracanie uwagi takim osobom, krzyk, kłótnie, pisanie listów do gazety nie zmieni niczego a wręcz nakręca tą osobę, prowokuje i jest potwierdzeniem że ta metoda działa i przynosi oczekiwany efekt – zwrócenia na siebie uwagi innych…agresja wręcz zachęci ją do dalszych tego typu działań…uważam że to osoba nieszczęśliwa, samotna,pragnąca zwrócić na siebie uwagę i nerwowe… Czytaj więcej »

skuteczna broń
skuteczna broń

[quote name=”Super User”]Szanowny Czytelniku PXT!W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie stara się ustalić zawodu wykonywanego przez tę osobę. Dlatego uznaliśmy, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej grupy zawodowej (bez względu na to czy byłby to zawód lekarza, policjanta czy nauczyciela lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej grupy zawodowej.Zapraszamy do merytorycznej dyskusji o tym jak się bronić i walczyć z chamstwem i cwaniactwem z którym coraz częściej stykamy się w życiu codziennym.[/quote]Nie pozostaje… Czytaj więcej »

P X T
P X T

Do Super User:Myślę, że prawdziwi Policjanci się na mnie nie obrażą, zwłaszcza jeśli czują swoją wartość, która sama się obroni, bo na bezmózgich funkcjonariuszach „krawężnikowych” mi naprawdę nie zależy. Sędziowie musieliby się obrazić na media bo jakiś orzekacz pospolity z ich grona gwizdnął części do wiertarki czy pół stówy z lady biednej kobitce.A teraz pytanko: Jak się bronić przed chamstwem i cwaniactwem spod mundurka? Przed którym się dużo ciężej bronić niż przed zwyczajnym cywilnym chamstwem i cwaniactwem bez państwowego zaplecza? Bo to mundurkowe ma potężne wsparcie z prokuraturki co ich tylko podkręca do dalszego chamstwa i cwaniactwa.Ponieważ oprócz mundurkowego inne… Czytaj więcej »

zenek
zenek

Po co ktoś zamieszcza takie gorzkie żale, jeśli boi się ujawinić kim był ten cwaniak który nie lubi kolejek. Z chamstwem należy walczyć godnościom i kulturom osobistom. Gdyby mnie tak potraktował, długo by musiał czekać, aby z tej myjni mógł wyjechać.

babcia
babcia

ja p……….e !!!!!!!!! strach się ruszyć w miasto bo wejdziesz komuś w kolejkę to już cię chcą cię namierzać i bić……a niby Unia i cywilizacja i XXI wiek…a w niedziele do kościółka chodzą i się modlą pewnie….a kościół mówi żeby wybaczać… jesteście żałośni !

zenek
zenek

[quote name=”babcia”]ja p*i*e*r**do*le !!!!!!!!! strach się ruszyć w miasto bo wejdziesz komuś w kolejkę to już cię chcą cię namierzać i bić……a niby Unia i cywilizacja i XXI wiek…a w niedziele do kościółka chodzą i się modlą pewnie….a kościół mówi żeby wybaczać… jesteście żałośni ![/quote]Może babcia przestanie pieprzyć o milosierdziu w takim wymiarze, jaki jest dla niej wygodny. Kościół mówi o przebaczaniu, ale mówi jeszcze o wielu innych sprawach, o których babcia nawet nie raczyła wspomnieć. Być może ów „dżentelmen” który na spore luki w wychowniu, takie wychownie odebrał również od babci. Być może właśnie taką prawdziwą lekcję dobrego wychowania… Czytaj więcej »

myjnia automatik
myjnia automatik

[quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz

obserwator3
obserwator3

[quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.

knst
knst

[quote name=”obserwator3″][quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.[/quote]

Raczej prawe i sprawiedliwe.

Do knst
Do knst

[quote name=”knst”][quote name=”obserwator3″][quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.[/quote]

Raczej prawe i sprawiedliwe.[/quote]
Raczej POmyje– POs..ne

enigma1952
enigma1952

A moim skromnym zdaniem to takie „kolejki” i jej zachowanie właśnie same wychowują takie indywidua. Dlaczego ten cwaniaczek to zrobił, bo widzi, że mu wolno i nikt nie reaguje. Tak postąpił i nadal tak będzie robił dopóki, dopóty zdrowa część społeczeństwa na to pozwol i będzie z pokorą tolerowała szerzące się chamstwo i cwaniactwo!

palma luis de
palma luis de

[quote name=”Hugo Knote”]A moim skromnym zdaniem to takie „kolejki” i jej zachowanie właśnie same wychowują takie indywidua. Dlaczego ten cwaniaczek to zrobił, bo widzi, że mu wolno i nikt nie reaguje. Tak postąpił i nadal tak będzie robił dopóki, dopóty zdrowa część społeczeństwa na to pozwol i będzie z pokorą tolerowała szerzące się chamstwo i cwaniactwo![/quote]
Posługując się rachunkiem prawdopodobieństwa to jest praktykujący katolik,
dzisiaj wnosi palmę do Świątyni

...
...

[quote name=”palma luis de”]Posługując się rachunkiem prawdopodobieństwa to jest praktykujący katolik, dzisiaj wnosi palmę do Świątyni[/quote]Szanowny Czytelniku Palma luis!W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie stara się ustalić wyznania religii przez tę osobę. Dlatego trzeba by uznać, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej społeczności wyznaniowej (bez względu na to czy byłby to chrześcijanin, judaista, muzułmanin, ateista lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej społeczności wyznaniowej.Zapraszamy do merytorycznej dyskusji o tym jak się bronić i… Czytaj więcej »

palma luis de
palma luis de

[quote name=”…”](…). Dlatego trzeba by uznać, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej społeczności wyznaniowej (bez względu na to czy byłby to chrześcijanin, judaista, muzułmanin, ateista lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej społeczności wyznaniowej.(…)Myślę że zgodnie ze swoją filozofią aby zachować jej konsekwentną spójność Super User powinien Cię ocenzurować.Jeśli tego nie zrobi znaczy się będzie potwierdzeniem tezy o policjancie.[/quote]Nie było moim zamiarem kogokolwiek urazić czy obrazić.Nawet w domyśleJeśli ktoś się tak poczuł, to bardzo przepraszamCelem moim było tylko pokazanie pewnych postaw społecznych czy antyspołecznych,Jeśli ,jak podają różne źródła w Polsce… Czytaj więcej »

Świadek Koronny
Świadek Koronny

[quote name=”zenek”]Po co ktoś zamieszcza takie gorzkie żale, jeśli boi się ujawinić kim był ten cwaniak który nie lubi kolejek. Z chamstwem należy walczyć godnościom i kulturom osobistom. Gdyby mnie tak potraktował, długo by musiał czekać, aby z tej myjni mógł wyjechać.[/quote]

…Ponieważ za ujawnienie np tablic rejestracyjnych świadek zdarzenia mógłby zostać pociągnąć do odpowiedzialności. Poza tym Redakcja zapewne nie zgodziła się aby zamieścić nr rejestracyjne oraz ew. zdjęcie. Zna to z doświadczenia

AUTOR_WIDMO
AUTOR_WIDMO

Witam
Widzę, że dyskusja była swego czasu ożywiona. Pragnę poinformować, że byłem świadkiem tego zdarzenia. Redakcja Przeglądu Olkuskiego nie zgodziła się by zamieścić artykuł w wersji papierowej gazety jak również nie zgodziła się na zamieszczenie zdjęcia z zamazanymi numerami rejestracyjnymi. Tylko w takiej formie jak zostało to zrobione była zgoda.