e mail

W sobotę 10 marca o godz. 12:45 przed myjnią samochodową w Olkuszu przy ulicy Kolejowej (obok Biedronki) przekonałem się, że chamstwo na drodze przekłada się na chamstwo przed tak prozaicznymi czynnościami jak mycie samochodu na myjni ręcznej.

W ten ciepły dzień do myjni była duża kolejka. Przede mną stało około osiem samochodów, a za mną kolejne trzy auta. W pewnym momencie tę kolejkę minął z lewej strony czerwony opel astra, a następnie kierowca tego samochodu stanął niedaleko samego stanowiska na myjni, ewidentnie czyhając by móc wcisnąć się przed kolejkę i umyć samochód.

W pewnym momencie doszedł do tego kierowcy inny – to był starszy człowiek, który widząc co się święci, dał do zrozumienia ów kierowcy czerwonego opla, że powinien ustawić się w kolejce. Jak się okaże, bezskutecznie.

Kiedy zwolniło się już stanowisko na myjni opisywany kierowca po prostu wepchał się przed wszystkich i zaczął myć samochód. Kilku kierowców wysiadło ze swoich aut i zaczęło krzyczeć, że jest tutaj kolejka. Niektórzy trąbili, wyzywali, a jeszcze inni chcieli wzywać policję. Kierowca czerwonego opla nic sobie z tego nie robił, cały czas mył auto z szyderczym uśmiechem na twarzy. Kiedy skończył – z podobną „szyderą” stwierdził, że nie wiedział, że tutaj jest kolejka. Wsiadł do auta i odjechał.

Zastanawiam się ile trzeba mieć tupetu i złośliwości w sobie, by móc tak się zachowywać. To już nie jest nawet nieprzyzwoite, tylko wręcz chamskie i żenujące. Wniosek mój jest taki: ten człowiek po prostu swoje frustracje życiowe wyładowuje w taki właśnie sposób. Niskie poczucie swojej wartości nakazuje mu zachowywać się tak, by być zauważonym i pokazać wszystkim kto tu rządzi.

Współczuje bliskim tego kierowcy, bo chamstwo bije od tego człowieka na odległość. Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny zatem za pośrednictwem Przeglądu Olkuskiego zwracam się do tego kierowcy, że jak tylko spotkam ten samochód i będę widział nawet najmniejszy błąd (brak kierunkowskazu, parkowanie na zakazie etc) to zrobię zdjęcie lub nagram wideo rejestratorem i udam się z tym materiałem na policję.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AUTOR_WIDMO
AUTOR_WIDMO
4 lat temu

Witam
Widzę, że dyskusja była swego czasu ożywiona. Pragnę poinformować, że byłem świadkiem tego zdarzenia. Redakcja Przeglądu Olkuskiego nie zgodziła się by zamieścić artykuł w wersji papierowej gazety jak również nie zgodziła się na zamieszczenie zdjęcia z zamazanymi numerami rejestracyjnymi. Tylko w takiej formie jak zostało to zrobione była zgoda.

Świadek Koronny
Świadek Koronny
4 lat temu

[quote name=”zenek”]Po co ktoś zamieszcza takie gorzkie żale, jeśli boi się ujawinić kim był ten cwaniak który nie lubi kolejek. Z chamstwem należy walczyć godnościom i kulturom osobistom. Gdyby mnie tak potraktował, długo by musiał czekać, aby z tej myjni mógł wyjechać.[/quote]

…Ponieważ za ujawnienie np tablic rejestracyjnych świadek zdarzenia mógłby zostać pociągnąć do odpowiedzialności. Poza tym Redakcja zapewne nie zgodziła się aby zamieścić nr rejestracyjne oraz ew. zdjęcie. Zna to z doświadczenia

palma luis de
palma luis de
4 lat temu

[quote name=”…”](…)
. Dlatego trzeba by uznać, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej społeczności wyznaniowej (bez względu na to czy byłby to chrześcijanin, judaista, muzułmanin, ateista lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej społeczności wyznaniowej.
(…)
Myślę że zgodnie ze swoją filozofią aby zachować jej konsekwentną spójność Super User powinien Cię ocenzurować.
Jeśli tego nie zrobi znaczy się będzie potwierdzeniem tezy o policjancie.[/quote]
Nie było moim zamiarem kogokolwiek urazić czy obrazić.Nawet w domyśle
Jeśli ktoś się tak poczuł, to bardzo przepraszam
Celem moim było tylko pokazanie pewnych postaw społecznych czy antyspołecznych,Jeśli ,jak podają różne źródła w Polsce jest ok.94 katolików,to dlaczego tyle mamy w kraju zła,zawiści ,nietolerancji i innych zachowań sprzecznych z naukami Pisma?

...
...
4 lat temu

[quote name=”palma luis de”]Posługując się rachunkiem prawdopodobieństwa to jest praktykujący katolik,
dzisiaj wnosi palmę do Świątyni[/quote]
Szanowny Czytelniku Palma luis!
W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie stara się ustalić wyznania religii przez tę osobę. Dlatego trzeba by uznać, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej społeczności wyznaniowej (bez względu na to czy byłby to chrześcijanin, judaista, muzułmanin, ateista lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej społeczności wyznaniowej.
Zapraszamy do merytorycznej dyskusji o tym jak się bronić i walczyć z chamstwem i cwaniactwem z którym coraz częściej stykamy się w życiu codziennym.
Myślę że zgodnie ze swoją filozofią aby zachować jej konsekwentną spójność Super User powinien Cię ocenzurować.
Jeśli tego nie zrobi znaczy się będzie potwierdzeniem tezy o policjancie.

palma luis de
palma luis de
4 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]A moim skromnym zdaniem to takie „kolejki” i jej zachowanie właśnie same wychowują takie indywidua. Dlaczego ten cwaniaczek to zrobił, bo widzi, że mu wolno i nikt nie reaguje. Tak postąpił i nadal tak będzie robił dopóki, dopóty zdrowa część społeczeństwa na to pozwol i będzie z pokorą tolerowała szerzące się chamstwo i cwaniactwo![/quote]
Posługując się rachunkiem prawdopodobieństwa to jest praktykujący katolik,
dzisiaj wnosi palmę do Świątyni

enigma1952
enigma1952
4 lat temu

A moim skromnym zdaniem to takie „kolejki” i jej zachowanie właśnie same wychowują takie indywidua. Dlaczego ten cwaniaczek to zrobił, bo widzi, że mu wolno i nikt nie reaguje. Tak postąpił i nadal tak będzie robił dopóki, dopóty zdrowa część społeczeństwa na to pozwol i będzie z pokorą tolerowała szerzące się chamstwo i cwaniactwo!

Do knst
Do knst
4 lat temu

[quote name=”knst”][quote name=”obserwator3″][quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.[/quote]

Raczej prawe i sprawiedliwe.[/quote]
Raczej POmyje– POs..ne

knst
knst
4 lat temu

[quote name=”obserwator3″][quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.[/quote]

Raczej prawe i sprawiedliwe.

obserwator3
obserwator3
4 lat temu

[quote name=”myjnia automatik”][quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz[/quote]
Takie zachowanie jest na dzisiejsze czasy .Nowoczesne, albo coś pokrewnego.

myjnia automatik
myjnia automatik
4 lat temu

[quote name=”kierowca volvo”]
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.[/quote]
Mozę ,gdyby było wiadomo
jakiego ugrupowania jest to sympatyk
wiele by się stało zrozumiałe :zzz :zzz :zzz

zenek
zenek
4 lat temu

[quote name=”babcia”]ja p*i*e*r**do*le !!!!!!!!! strach się ruszyć w miasto bo wejdziesz komuś w kolejkę to już cię chcą cię namierzać i bić……a niby Unia i cywilizacja i XXI wiek…a w niedziele do kościółka chodzą i się modlą pewnie….a kościół mówi żeby wybaczać… jesteście żałośni ![/quote]
Może babcia przestanie pieprzyć o milosierdziu w takim wymiarze, jaki jest dla niej wygodny. Kościół mówi o przebaczaniu, ale mówi jeszcze o wielu innych sprawach, o których babcia nawet nie raczyła wspomnieć. Być może ów „dżentelmen” który na spore luki w wychowniu, takie wychownie odebrał również od babci. Być może właśnie taką prawdziwą lekcję dobrego wychowania odbierze kiedyś od od obcych, i to od takich, którzy z religią niewiele będą mieli wspólnego.

babcia
babcia
4 lat temu

ja p……….e !!!!!!!!! strach się ruszyć w miasto bo wejdziesz komuś w kolejkę to już cię chcą cię namierzać i bić……a niby Unia i cywilizacja i XXI wiek…a w niedziele do kościółka chodzą i się modlą pewnie….a kościół mówi żeby wybaczać… jesteście żałośni !

zenek
zenek
4 lat temu

Po co ktoś zamieszcza takie gorzkie żale, jeśli boi się ujawinić kim był ten cwaniak który nie lubi kolejek. Z chamstwem należy walczyć godnościom i kulturom osobistom. Gdyby mnie tak potraktował, długo by musiał czekać, aby z tej myjni mógł wyjechać.

P X T
P X T
4 lat temu

Do Super User:
Myślę, że prawdziwi Policjanci się na mnie nie obrażą, zwłaszcza jeśli czują swoją wartość, która sama się obroni, bo na bezmózgich funkcjonariuszach „krawężnikowych” mi naprawdę nie zależy. Sędziowie musieliby się obrazić na media bo jakiś orzekacz pospolity z ich grona gwizdnął części do wiertarki czy pół stówy z lady biednej kobitce.
A teraz pytanko: Jak się bronić przed chamstwem i cwaniactwem spod mundurka? Przed którym się dużo ciężej bronić niż przed zwyczajnym cywilnym chamstwem i cwaniactwem bez państwowego zaplecza? Bo to mundurkowe ma potężne wsparcie z prokuraturki co ich tylko podkręca do dalszego chamstwa i cwaniactwa.
Ponieważ oprócz mundurkowego inne mnie jakoś nie spotkało, więc nic na to nie poradzę, że mam skojarzenia takie a nie inne.
Sami mnie tak „wytresowali” a przez kolejne lata to we mnie utrwalili więc tylko w ich rękach jest sposób aby to zmienić. Z takim chamstwem jakie spotkało uczestników myjni to sobie można poradzić z rękami w kieszeniach. Bym poczekał aż sobie umyje to auto tak jak radzi Pan „Ja”, a jakby tylko skończył, to bym mu sfinansował prysznic połączony z praniem odzieży z dużą dawką detergentu za jednym zamachem. Myślę że to by nie podlegało pod jakiś paragraf?

skuteczna broń
skuteczna broń
4 lat temu

[quote name=”Super User”]Szanowny Czytelniku PXT!
W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie stara się ustalić zawodu wykonywanego przez tę osobę. Dlatego uznaliśmy, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej grupy zawodowej (bez względu na to czy byłby to zawód lekarza, policjanta czy nauczyciela lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej grupy zawodowej.
Zapraszamy do merytorycznej dyskusji o tym jak się bronić i walczyć z chamstwem i cwaniactwem z którym coraz częściej stykamy się w życiu codziennym.[/quote]
Nie pozostaje więc nic innego jak ujawnić te numery rejestracyjne i uciąć wszelkie spekulacje. Ujawnienie tej osoby nawet personalnie (a świadków podobno było wielu) będzie najskuteczniejszą obroną przeciwko chamstwu i cwaniactwu.

...
...
4 lat temu

e[quote name=”ja”]szanowna redakcjo i czytelnicy uważam że nie macie racji..
Co prawda zachowanie owej opisywanej osoby było troszkę niegrzeczne (wszedł innym w kolejkę) lecz nie należy moim zdaniem się bulwersować i „bronić przed takimi zachowaniami”. Na takie zachowania nie należy reagować. Udawać że się nie widzi. Zwracanie uwagi takim osobom, krzyk, kłótnie, pisanie listów do gazety nie zmieni niczego a wręcz nakręca tą osobę, prowokuje i jest potwierdzeniem że ta metoda działa i przynosi oczekiwany efekt – zwrócenia na siebie uwagi innych…agresja wręcz zachęci ją do dalszych tego typu działań…uważam że to osoba nieszczęśliwa, samotna,pragnąca zwrócić na siebie uwagę i nerwowe reakcje dają jej to czego chciała czyli uwagę innych w…uważam że takie zachowania należy ignorować …jeśli ta osoba zrobiła to dla zabawy i by zwrócić uwagę a zostanie nie zauważona, nikt nie zwróci jej uwagi,zignoruje , to jej się takie zachowanie znudzi i przestanie to robić…[/quote]
Szanowny Panie @Ja a ja uważam, że to zachowanie nie było troszkę niegrzeczne ale bardzo niegrzeczne i nie reagowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, bo będzie ciosać innym kołki na głowie. Jakbym tam był to bym po prostu podszedł i „ściągną go z główki” a jeśli to byłby nawet „ten ten” to satysfakcja byłaby podwójna.

ja
ja
4 lat temu

szanowna redakcjo i czytelnicy uważam że nie macie racji…

Co prawda zachowanie owej opisywanej osoby było troszkę niegrzeczne (wszedł innym w kolejkę) lecz nie należy moim zdaniem się bulwersować i „bronić przed takimi zachowaniami”. Na takie zachowania nie należy reagować. Udawać że się nie widzi. Zwracanie uwagi takim osobom, krzyk, kłótnie, pisanie listów do gazety nie zmieni niczego a wręcz nakręca tą osobę, prowokuje i jest potwierdzeniem że ta metoda działa i przynosi oczekiwany efekt – zwrócenia na siebie uwagi innych…agresja wręcz zachęci ją do dalszych tego typu działań…uważam że to osoba nieszczęśliwa, samotna,pragnąca zwrócić na siebie uwagę i nerwowe reakcje dają jej to czego chciała czyli uwagę innych w…uważam że takie zachowania należy ignorować …jeśli ta osoba zrobiła to dla zabawy i by zwrócić uwagę a zostanie nie zauważona, nikt nie zwróci jej uwagi,zignoruje , to jej się takie zachowanie znudzi i przestanie to robić…

jaturzadze
jaturzadze
4 lat temu

[quote name=”P X T”][quote name=”Autor tekstu”]Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny.[/quote]
Chętnie też je poznam. Wtedy się okaże czy komentarze są na temat, czy nie na temat.
Cenzurowanie wykraczające dalece poza czerwono- czcionkowy apel jest pogwałceniem ustawowo zagwarantowanej wolności słowa.
Jakoś nie zawsze są usuwane komentarze nawet zawierające konkretne nazwiska, czyli te rzeczywiście naruszające dobra osobiste.
Czyli mamy do czynienia z stronniczością Redakcji.
Chyba zmienię o Was zdanie, ale pewnie Wam na tym nie zależy?[/quote]
Szanowny Czytelniku PXT!
W powyższym liście do redakcji autor opisuje zdarzenie którego był świadkiem i wyraża swoje oburzenie zachowaniem głównego „bohatera”. W żadnym fragmencie tekstu nie stara się ustalić zawodu wykonywanego przez tę osobę. Dlatego uznaliśmy, że Pańskie/Pani stwierdzenie bezpodstawnie przypisujące „bohaterowi” przynależność do konkretnej grupy zawodowej (bez względu na to czy byłby to zawód lekarza, policjanta czy nauczyciela lub inny) odbiega od tematu artykułu i może być obraźliwe dla innych przedstawicieli tej grupy zawodowej.

Zapraszamy do merytorycznej dyskusji o tym jak się bronić i walczyć z chamstwem i cwaniactwem z którym coraz częściej stykamy się w życiu codziennym.

P X T
P X T
4 lat temu

[quote name=”Autor tekstu”]Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny.[/quote]
Chętnie też je poznam. Wtedy się okaże czy komentarze są na temat, czy nie na temat.
Cenzurowanie wykraczające dalece poza czerwono- czcionkowy apel jest pogwałceniem ustawowo zagwarantowanej wolności słowa.
Jakoś nie zawsze są usuwane komentarze nawet zawierające konkretne nazwiska, czyli te rzeczywiście naruszające dobra osobiste.
Czyli mamy do czynienia z stronniczością Redakcji.
Chyba zmienię o Was zdanie, ale pewnie Wam na tym nie zależy?

P X T
P X T
4 lat temu

Moderacja. Komentarz nie na temat.

kierowca volvo
kierowca volvo
4 lat temu

Moderacja. Komentarz nie na temat.
To był zwykły śmieć, pospolity burak który nic sobą nie reprezentuje.

kelner
kelner
4 lat temu

Moderacja. Komentarz nie na temat.

...
...
4 lat temu

Moderacja. Komentarz nie na temat.

Tomek81
Tomek81
4 lat temu

Wątpię, żeby to był policjant poziom buractwa w tym zdarzeniu przekracza ludzkie pojęcie niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie w swoich zdezelowanych oplach, bmw i audi myślą, że zdobywają świat a ino kopnąć to w karoserie a rozleciało by się to na 4 części, 😆 😆 😆 😆 😆 😆

P X T
P X T
4 lat temu

Moderacja. Komentarz nie na temat.