ekonomik pomaga4

Ekonomik pomógł po raz ósmy. Tym razem dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wesprzeć 18-letnią Justynę Dolezy oraz 8-letnią Martę Świergułę. Na rzecz chorych na nowotwór dziewcząt, organizatorom udało się zebrać 11 251,52 zł. Tegoroczna akcja „Trzy Akordy Dobroci”, jak wskazuje jej nazwa, miała trzy odsłony.

Pierwsza z nich, prowadzona była od 9 marca. Polegała prowadzonej wśród społeczności uczniowskiej zbiórce pieniędzy. Do akcji prowadzonej przez Zespół Szkół nr 3 ochoczo włączyły się też inne placówki: I, II i IV Liceum Ogólnokształcące, ZS nr 4 oraz Gimnazjum nr 3. Drugim etapem wsparcia dziewcząt była kwesta w trzech olkuskich parafiach. 22 marca przed kościołami stanęli wolontariusze, licząc na hojność mieszkańców. Ci spisali się bez zarzutu, ofiarowując dla Justyny i Marty prawie 6500 zł. Ostatnim punktem tegorocznej akcji „Ekonomik Pomaga”, był koncert charytatywny.

Jako pierwszy na scenie sali widowiskowej olkuskiego MOK-u zaprezentował się bukowieński duet Aleksandra Duda – Borys Stepanyan. Po nich, swoje niebanalne zdolności wokalne zaprezentowały solistki: Klaudia Piątek oraz Agnieszka Żelezik. Następnie wystąpili przedstawiciele Agencji Artystycznej „Roma” Marzena Michalczyk i Marcin Kurcz oraz zespół „Po Burzy”, specjalizujący się w poezji śpiewanej, Na zakończenie Elvis! Król Rock and Rolla w osobie Piotra Skowrońskiego i jego przyjaciół z formacji „The King’s Friends”. 

ekonomik pomaga1

Po występach nie zabrakło podziękowań. Słowa gratulacji popłynęły zarówno pod adresem artystów, jak i organizatorów. A ci już od ośmiu lat wspierają nie tylko uczniów swojej szkoły. Bożena Kazuch, Monika Skipiała i rzesza wolontariuszy, każdego roku sprawiają, że świat potrzebujących, młodych ludzi staje się bardziej kolorowy. Bo choć pieniądze zapewniają lepszą opiekę medyczną, to jednak równie ważne podczas powrotu do zdrowia jest wsparcie emocjonalne i poczucie, że ktoś o nas pamięta i żyje naszymi problemami.

Tych problemów zarówno Justyna jak i Marta mają aż nadmiar. Dotyczy to również ich najbliższych, którzy robią co mogą, aby pomóc swoim dzieciom. Walka z chorobami nowotworowymi jest jednak bardzo trudna i czasochłonna, a w takich chwilach nieocenione jest wsparcie przyjaciół.

ekonomik pomaga3

18-letnia Justyna bliskich sobie osób ma naprawdę sporo. To uczennica Ekonomika, która o raku dowiedziała się przed dwoma laty. Pierwszymi objawami choroby były intensywne bóle brzucha. Diagnoza lekarska brzmiała jak wyrok. Szok, niedowierzanie i pytanie co dalej? Najpierw przymusowe przerwanie nauki, potem szpital, chemioterapia oraz przeszczep komórek. I tak do dzisiaj, z tym, że dziewczyna znowu zaczęła się uczyć i marzyć.

Podobnie wygląda historia o dziesięć lat młodszej Marty, podopiecznej Fundacji Iskierka, u której zdiagnozowano guza powieki dolnej. Również i w tym przypadku choroba przyszła niespodziewanie. Zaniepokojony zmianą na prawym oku swojej córki tata zabrał 8-latkę na badania. Wyniki nie pozostawiały złudzeń – nowotwór. Tak właśnie zaczęła się walka z czasem. Tylko specjalistyczna i kosztowna terapia pozwoli dziewczynce wrócić do pełnej sprawności.

Ekonomik już pomógł, ale pomóc może wciąż każdy z nas!

 {joomplu:51871}{joomplu:51848}{joomplu:51824}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze