1

14 marca w MDK w Olkuszu odbyły się eliminacje powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Na scenie zaprezentowała się młodzież szkół średnich powiatu olkuskiego.

Zebranych w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń powitał Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego.

2

Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: poezji śpiewanej i recytacji. Prezentacje oceniało przyjazne jury w składzie: Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Przemysław Kania – aktor, reżyser, wykładowca akademicki, Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec i Adam Radosz – aktor, reżyser i instruktor teatralny, ekspert ds. sektora kultury w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach.

14

„Chciałbym opisać najprostsze wzruszenie, ale nie tak, jak robią to inni…” – tymi słowami Zbigniewa Herberta można zobrazować wysiłki młodych ludzi, którzy wykorzystując swoje zdolności recytatorskie i aktorskie starali się przedstawić własną interpretację wybranych utworów.

4

Adam Radosz, który wygłosił krótkie podsumowanie konkursu, podkreślił, jak istotna jest interpretacja tekstu. Udzielił młodym recytatorom cennych porad warsztatowych, które będą mogli wykorzystać w dalszej karierze, jeśli zdecydują się podążyć tą drogą.

5

Wybrane teksty i rodzaj ekspresji powinny pokazać cały wachlarz możliwości, jakimi dysponuje artysta. Przesłuchanie i opinia wyrażona przez fachowca może być ważną wskazówką, czy coś jeszcze trzeba dopracować, czy może – wybrać inny sposób wyrazu.
-Bądźcie naturalni, prawdziwi i… samokrytyczni – mówił Adam Radosz.

6

Po ogłoszeniu wyników konkursu zarówno młodzież, jak i opiekunowie chętnie korzystali z konsultacji z Adamem Radoszem i Michałem Skibą.

17

Oto odczytany przez Michała Skibę protokół z obrad Jury 63. Eliminacji Powiatowych do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 14 marca 2018 roku w MOK w Olkuszu:
Jury w składzie: Magda Medyńska, Przemysław Kania, Michał Skiba, Adam Radosz po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać
-w kategorii poezji śpiewanej:
I miejsce Patrycji Krymuli z IV LO w Olkuszu (op. Barbara Krawczyk)
wyróżnienie Katarzynie Zajedze z I LO w Olkuszu (op. Anna Baran)
-w kategorii recytacji:
I miejsce Marcinowi Gajewskiemu z ZS w Wolbromiu (op. Piotr Grojec)
II miejsce Wiktorii Knap z ZS w Wolbromiu (op. Beata Kwiatkowska)
wyróżnienia: Adzie Krzystańskiej z IV LO w Olkuszu (op. Agata Majta) i Filipowi Tylibie z ZS Nr 3 w Olkuszu (op. Anna Hajduła).
Do eliminacji rejonowych Jury zakwalifikowało Patrycję Krymulę i Marcina Gajewskiego.

MOK Olkusz

7

8

9

10

11

12

13

3

15

16

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze