1

22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 

15W tegorocznej edycji konkursu, zorganizowanego w MDK w Olkuszu 11 kwietnia przez MOK oraz Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, wzięło udział 76 osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Powstało wiele wspaniałych prac w technice pasteli. Wyeksponowane w holu MDK urzekają nasyconymi barwami i treścią, którą wszyscy powinniśmy wziąć sobie do serca – doceńmy piękno naszego świata i nie niszczmy go.

5

Zebranych przywitała Beata Soboń, Dyrektor MOK.

2

Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka odczytał protokół jury, które oceniało konkursowe prace.

3

Nagrody wręczali: Dyrektor MOK Beata Soboń, Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka i instruktor Beata Nowak, a ze strony Urzędu Miasta i Gminy Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Łukasz Rychlewski.

Uczestnicy i ich opiekunowie, nauczyciele dumni ze swoich wychowanków ustawili się do zdjęcia zbiorowego.

6

Galę uświetnił wspaniały koncert Ogniska Muzycznego DodiArt pod kierownictwem Doroty Stachowicz-Mączki.

4

Po uczcie muzycznej przyszła pora na oglądanie wystawy pokonkursowej, robienie zdjęć pamiątkowych i gratulowanie nagrodzonym.

7

Wyniki konkursu:

Jury w składzie: przewodniczący komisji: Kinga Grela – Inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMiG w Olkuszu, członek komisji: Sylwia Grossman – pedagog plastyk, członek komisji: Wioletta Sarota-Stach – pedagog plastyk, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu dokonało oceny łącznie 76 prac plastycznych wykonanych w technice pastel, podczas części praktycznej konkursu, który odbył się w dwóch turach dnia 19 marca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Do konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, zgłosiło się 17 placówek z terenu Miasta i Gminy Olkusz.

8

Jury oceniło prace zgłoszonych w trzech z czterech możliwych kategorii. Wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych opracowujących dwa tematy, w trzech kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe – klasy I-III – temat pracy: „Magia czystego powietrza-fruwając z owadami”
Szkoły Podstawowe – klasy IV-VI – temat pracy: „Magia czystego powietrza-fruwając z owadami”
Klasy VII i oddziały gimnazjalne – temat pracy: „Magia czystego powietrza -kwiat”

Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę: umiejętność przedstawienia tematu w formie plastycznej, sugestywność przedstawienia tematu, zrozumienie tematu, estetykę, warsztat, oryginalność,przesłanie pro-ekologiczne.

9

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE – klasy I-III

I nagroda: Antonina Zborowska – PSP w Witeradowie
II nagroda: Lilianna Urban – SP nr 1 w Olkuszu
II nagroda: Martyna Kaliś – SP nr 10 w Olkuszu
III nagroda: Dominik Solich – PSP w Witeradowie
III nagroda: Zofia Klich – SP nr 4 w Olkuszu

Wyróżnienie: Antonina Mittmann – SP w Osieku
Wyróżnienie: Maja Korpała – SP nr 10 w Olkuszu
Wyróżnienie: Zofia Biłejszis – SP nr 1 w Olkuszu

Kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE – klasy IV-VI

I nagroda: Julia Matusiak – SP nr 6 w Olkuszu
II nagroda: Maja Wojtaszewska –SP nr 1 w Olkuszu
II nagroda: Antonina Bigaj – PSP w Witeradowie
III nagroda: Matylda Szproch – SP nr 4 w Olkuszu
III nagroda: Aleksandra Klich – SP w Kosmolowie

Wyróżnienie: Wanesa Lisiecka – SP nr 1 w Olkuszu
Wyróżnienie: Zofia Mittmann – SP w Osieku
Wyróżnienie: Magdalena Wielgosz – PSP w Witeradowie
Wyróżnienie: Jan Renkiewicz – SP w Sienicznie
Wyróżnienie: Oriana Czart – SP w Zawadzie

Kategoria: KLASY VII I ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

I nagroda: Ewa Madejska – SP nr 6 w Olkuszu
I nagroda: Natalia Maczicha – SP nr 6 w Olkuszu
II nagroda: Izabela Byczek – SP nr 4 w Olkuszu, oddziały gimnazjalne
II nagroda: Zuzanna Zwierzchowska – SP nr 6 w Olkuszu
III nagroda: Milena Czarnota – SP nr 10 w Olkuszu, oddziały gimnazjalne
III nagroda: Oliwia Ubysz – SP nr 1 w Olkuszu

Wyróżnienie: Klaudia Ćwik – SP w Braciejówce
Wyróżnienie: Jagoda Turska – SP nr 4 w Olkuszu
Wyróżnienie: Amelia Podolska – SP nr 5 w Olkuszu
Wyróżnienie: Maria Sioła – ZSPI nr 1, Gimnazjum nr 1
Amelia Lewowska – SP w Żuradzie
Jakub Peciak – SP nr 3 w Olkuszu
Marzena Knapczyk – SP w Gorenicach
Patrycja Stach – SP w Zedermanie

MOK Olkusz

14

10

13

11

12

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mat
Mat
3 lat temu

[quote name=”pomian”]A głównymi sponsorami imprezy powinny być firmy: Selenya sp. z o.o., Martex sp. z o.o. i Inox-tech :-)))))))))))))))))))))[/quote]
Gdyby to było wydarzenie organizowane przez starostwo, to pewnie tak…

pomian
pomian
3 lat temu

A głównymi sponsorami imprezy powinny być firmy: Selenya sp. z o.o., Martex sp. z o.o. i Inox-tech :-)))))))))))))))))))))