pp

Unia Tarnów – Przebój Wolbrom 1:0 (1:0)

W piłce nożnej nie ilość, ale jakość jest w cenie, dlatego też po piątym wiosennym zwycięstwie w stosunku 1:0, tarnowska Unia przewodzi stawce III-ligowców. O sile „Jaskółek” boleśnie w ostatnich dniach przekonał się Przebój Wolbrom. Jedynego gola w końcówce pierwszej połowy zdobył Łukasz Popiela. Unia to także doskonały przykład na to, że mimo braku pieniędzy w klubowej kasie można grać, wygrywać i stawiać sobie ambitne cele.

Przebój do konfrontacji z liderem tabeli przystępował opromieniony dwoma z rzędu wygranymi, kolejno z Naprzodem Jędrzejów i Granatem Skarżysko – Kamienna. Szanse na trzeci kolejny komplet punktów były, ale, aby osiągnąć cel, trzeba byłoby się wspiąć na wyżyny własnych umiejętności. Wolbromianie jednak nic szczególnego w Tarnowie nie pokazali i choć niewiele, to jednak przegrali. – Wynik jest sprawiedliwy. Unia wygrała, bo była po prostu zespołem lepszym. W szczególności w pierwszej połowie daliśmy się zdominować, wtedy też gospodarze zadali nam cios, po którym nie byliśmy już w stanie się podnieść – mówi trener wolbromian, Maciej Antkiewicz. Słowa opiekuna Przeboju miały potwierdzenie w sytuacjach bramkowych. Już w 4. min po wrzutce Węgrzyna z kilku metrów spudłował Popiela, a kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym Maciej Palczewski obronił uderzenie Kazika. Goście „odgryźli” się w 37. min, gdy z rzutu wolnego przymierzył Wdowik, jednak Libera spisał się bez zarzutu. Niedługo później tarnowianie zdobyli zwycięską bramkę. Z prawej strony dośrodkował Sojda, piłkę na granicy pola bramkowego przyjął Popiela, „nawinął” obrońcę i pewnie pokonał Palczewskiego.

Tuż po wznowieniu oko w oko z Palczewskim stanął Sojda, lecz przegrał indywidualny pojedynek z golkiperem Przeboju. Później swoją kolejną okazję miał Popiela, lecz tym razem trafiając w piłkę głową, nieznacznie się pomylił. Szans nie wykorzystali także Radliński z Wilkiem. Gospodarzy za niefrasobliwość w końcówce ukarać mogli wolbromianie, lecz i oni z precyzją byli na bakier. Inna sprawa, że świetne zawody między słupkami tarnowian rozgrywał Libera.

Dzięki zwycięstwu, Unia umocniła się na czele III-ligowej tabeli. Przebój jest siódmy.

Unia Tarnów – Przebój Wolbrom 1:0 (1:0)
1:0 Popiela 39′

Sędziował: Maciej Koster (Kraków)
Żółta kartka: Duda
Widzów: 600.

Unia: Libera – Witek, Pawlak, Furmański, Węgrzyn – Sojda (75′ Wilk), Kostecki, Kazik (60′ Ślęzak), Wróbel (60′ Radliński), Matras – Popiela (88′ Adamski).

Przebój: Palczewski – Morawski, Kiczyński, Duda, Wdowik – T, Jarosz, Cupiał (57′ Pindiur), Głaz (75′ Zgoda), Kostek, Wiśniewski (59′ Wsół) – Pazurkiewicz (68′ D. Jarosz).

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o