Kronika policyjna 19 października

kronika policyjnaZarzecze. Zderzenie trzech samochodów osobowych
13 października około godziny 14:35 w miejscowości Zarzecze zderzyły się trzy samochody osobowe. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.

Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki Opel, 46-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, który jechał w kierunku Wolbromia, z nie ustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem citroen. Następnie w pojazd citroen uderzyła jadąca w tym samym kierunku skoda. Pasażerka citroena i kierująca skodą zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna. Technik zabezpieczył ślady i wykonał oględziny miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Olkuskiej Komendy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

Wolbrom. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy
15 października w Wolbromiu na ulicy 1 Maja, policjanci miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierującego nissanem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że w organizmie mieszkańca Wolbromia znajdowało się prawie 2,4 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i co najmniej 10 tys. zł świadczenia na cele społeczne.

Olkusz. Kradzież torebki
Funkcjonariusze z olkuskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży torebki wraz z dokumentami. Do kradzieży doszło 16 października w Olkuszu w rejonie sklepu przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Straty poniosła mieszkanka Olkusza.

Olkusz. 33-latek z narkotykami, zatrzymany przez policjantów
Do zdarzenia doszło 16 października br. funkcjonariusze komendy powiatowej otrzymali wezwanie do jednego z domów prywatnych ma terenie powiatu olkuskiego. Według zgłoszenia, 33-letni mężczyzna miał awanturować się z domownikami. Przybyli na miejsce mundurowi, oprócz tego, że zażegnali rodzinny spór, ujawnili około trzech gramów kokainy. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 62 ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!