Statuetka „Równych Szans”– Gmina Klucze laureatem konkursu


statuetka równych szans 2018 2Gmina Klucze została laureatem IX edycji ogólnopolskiego konkursu Samorząd Równych Szans. Gmina została nagrodzona za podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, w ramach projektu „MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”.

Gmina Klucze została laureatem statuetki „Samorząd Równych Szans” w kategorii „Gminy”. Konkurs jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Rozwoju Regionalnego. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie odbyła się wczoraj w Krakowie. Statuetkę dla Gminy Klucze odbierali: Wójt Gminy Norbert Bień i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Ryszard Kamionka.

statuetka równych szans 2018 1

Nasza Gmina znalazła się wśród takich miast – laureatów konkursu, jak Gdańsk , Lublin, Gliwice czy Piła. Dzięki dużemu zaangażowaniu stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami realizujemy w gminie wiele programów mających na celu wsparcie tych osób i wypracowanie rozwiązań systemowych. Normalną rzeczą jest pomagać i to staramy się robić, cieszy fakt , że to zostało zauważone – mówi wójt Norbert Bień.

Rafał Jaworski/UG Klucze


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.