Przejście przez Emalię już otwarte!

przejscie emalia 2Ogłoszenie UMiG Olkusz
Na tę informację z całą pewnością czekało wielu mieszkańców Olkusza – z pierwszym dniem lutego zostało otwarte przejście na terenie Emalii, łączące osiedla południowe z centrum miasta. W wyniku osiągniętego porozumienia między Gminą Olkusz a właścicielem terenu, mieszkańcy będą mogli korzystać z tego traktu komunikacyjnego codziennie w godzinach od 5:00 do 22:00. To nie jedyna dobra wiadomość. Gruntownej modernizacji doczekała się kładka nad torami między ulicami Skwer i Na Skarpie.

 

- Dotychczas mieszkańcy nie mieli pewności czy zastaną otwartą furtkę przy Emalii i często rezygnowali z tego przejścia. Teraz się to zmieni. Poprawa sytuacji komunikacyjnej, szczególnie w ruchu pieszym, między południową a północną częścią miasta w obrębie torów wymagała wielu działań, ale wierzę, że podjęty przez nas wysiłek znacznie ułatwi mieszkańcom codzienne funkcjonowanie - komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Największymi przeszkodami, które mieszkańcom osiedla Młodych i osiedla Pakuska utrudniały dojście do centrum miasta, były fatalny stan należącej do gminy kładki nad torami, zamknięta przez PKP kładka przy dworcu kolejowym oraz niedostępne przejście na terenie Emalii. Wygląda na to, że w dwóch przypadkach sytuacja radykalnie się poprawi.

Gmina Olkusz właśnie podpisała z Emalią S.A. umowę dzierżawy nieruchomości komunikujących al. 1000-lecia z ul. Składową w Olkuszu. Jak zapowiada burmistrz Roman Piaśnik, Gmina Olkusz dąży do ostatecznego nabycia tego terenu i jego modernizacji na potrzeby komunikacyjne.

W styczniu rozpoczęła się również gruntowna przebudowa znajdującej się przy Skwerze kładki, która należy do miasta. Władze Olkusza wygospodarowały aż 1,3 miliona złotych na ten cel. Doraźne prace naprawcze były niewystarczające, stąd też podjęto decyzję o jej całkowitym remoncie. Technologia robót pozwala na przeprowadzenie wielu działań w miesiącach zimowych, na co zdecydowano się również z tego powodu, że w tym okresie ruch pieszych jest mniejszy. To z kolei ograniczy niedogodności związane z czasowym zamknięciem kładki.

Trwają również rozmowy burmistrza Olkusza z PKP PLK SA w sprawie remontu drugiej kładki – przy dworcu. I w tym przypadku można spodziewać się pozytywnego rozwiązania, bowiem pojawiła się duża szansa na przebudowę należącej do PKP kładki nad torami oraz samego peronu.

- W tej sprawie jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami PKP PLK S.A. Zostały uzgodnione zadania stojące przed Gminą Olkusz oraz PKP PLK S.A. Zadeklarowałem chęć wykonania naszej części umowy. Czekamy na rozwój wypadków, który wynikać będzie z programu inwestycyjnego kolei – zapowiada włodarz Olkusza.

UMiG Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!