Dzienny Dom Seniora+ od listopada w Olkuszu

dom seniora caritas 28Ogłoszenie UMiG Olkusz
Wyspecjalizowana kadra oraz nowocześnie wyposażone sale już od listopada tego roku będą do dyspozycji mieszkańców powyżej 60 roku życia w Dziennym Domu Seniora w Olkuszu. Na jego wyposażenie oraz prowadzenie Gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie ze środków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W wyniku otwartego konkursu ofert zadanie to powierzone zostało do realizacji Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

- Mamy wiele pomysłów na prowadzenie działań aktywizujących naszych mieszkańców – zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Szczególnie cieszy, gdy na ich realizację udaje nam się pozyskiwać dofinansowanie. Ośrodek wsparcia dziennego jest idealną propozycją dla tych Seniorów, którzy na co dzień mogą czuć się osamotnieni, poszukiwać pomocy w bieżących problemach, czy też chcących poszerzać swoje zainteresowania – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W poniedziałek 23 lipca burmistrz Roman Piaśnik i dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga podpisali umowę na wyposażenie oraz prowadzenie Dziennego Domu Senior+ dla 30 osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Zgodnie z jej zapisami, do końca października Caritas wyposaży obiekt przy ul. Żuradzkiej 16 w urządzenia i meble niezbędne do prowadzenia placówki ze świetlicą, salą multimedialną, kuchnią, pokojem zabiegowo-pielęgniarskim, szatnią, pomieszczeniami do terapii indywidualnej i poradnictwa oraz zwiększenia i utrzymania aktywności ruchowej - rehabilitacją, odpoczynku, a także pralnią i suszarnią.

dom seniora caritas 7

- Jest to pierwsza taka inicjatywa w Olkuszu i bardzo się cieszę, że udało się nam ją doprowadzić do szczęśliwego "początku". Caritas na ten cel pozyskała i wydatkowała prawie 500 000 zł. Nie byłoby to możliwe bez naszych przyjaciół: Fundacji TIMKEN, Caritas Polska, PPUH DOLOMIT, Grupie Sylikaty Sp. z o.o. czy Superdrew z Olkusza. Dzienny Dom dla Osób Starszych będzie wyjątkowym miejscem dla osób w wieku 60+, pragnących spędzić czas w przyjaznym towarzystwie oraz spokojnych warunkach umożliwiających relaks, rozwój i wsparcie – komentuje ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, który – przy okazji podpisania umowy – zaprezentował pomieszczenia gotowe do umeblowania na potrzeby powstającego Dziennego Domu Senior+.

dom seniora caritas 13

W ramach programu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 uczestnicy będą mogli liczyć na opiekę i wsparcie personelu oraz innych specjalistów, pomoc w czynnościach dnia codziennego, gorący posiłek, różnorodne programy aktywizacji ruchowej i umysłowej oraz możliwość udziału w spotkaniach integracyjnych. Już teraz wiadomo też, że zajęcia będą obejmowały organizację wyjazdów o charakterze kulturalnym oraz udział we wspólnych uroczystościach okolicznościowych, w tym urodzinach czy wigilii.

dom seniora caritas 19

Rekrutacją do Dziennego Domu Senior+ zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu. Rozpocznie się ona po wakacjach. Gmina Olkusz otrzymała na to zadanie wsparcie w wysokości 80 000 zł, które pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia. 20 000 zł wkładu własnego pokrywa budżet Gminy Olkusz. Ośrodek mieścić się będzie w budynku przy ul. Żuradzkiej 16, który gmina Olkusz oddała Caritas w użyczenie.

UMiG Olkusz

dom seniora caritas 18

dom seniora caritas 21

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!