Chamstwo na drodze, chamstwo na myjni

e mailW sobotę 10 marca o godz. 12:45 przed myjnią samochodową w Olkuszu przy ulicy Kolejowej (obok Biedronki) przekonałem się, że chamstwo na drodze przekłada się na chamstwo przed tak prozaicznymi czynnościami jak mycie samochodu na myjni ręcznej.

W ten ciepły dzień do myjni była duża kolejka. Przede mną stało około osiem samochodów, a za mną kolejne trzy auta. W pewnym momencie tę kolejkę minął z lewej strony czerwony opel astra, a następnie kierowca tego samochodu stanął niedaleko samego stanowiska na myjni, ewidentnie czyhając by móc wcisnąć się przed kolejkę i umyć samochód.

W pewnym momencie doszedł do tego kierowcy inny – to był starszy człowiek, który widząc co się święci, dał do zrozumienia ów kierowcy czerwonego opla, że powinien ustawić się w kolejce. Jak się okaże, bezskutecznie.

Kiedy zwolniło się już stanowisko na myjni opisywany kierowca po prostu wepchał się przed wszystkich i zaczął myć samochód. Kilku kierowców wysiadło ze swoich aut i zaczęło krzyczeć, że jest tutaj kolejka. Niektórzy trąbili, wyzywali, a jeszcze inni chcieli wzywać policję. Kierowca czerwonego opla nic sobie z tego nie robił, cały czas mył auto z szyderczym uśmiechem na twarzy. Kiedy skończył - z podobną „szyderą" stwierdził, że nie wiedział, że tutaj jest kolejka. Wsiadł do auta i odjechał.

Zastanawiam się ile trzeba mieć tupetu i złośliwości w sobie, by móc tak się zachowywać. To już nie jest nawet nieprzyzwoite, tylko wręcz chamskie i żenujące. Wniosek mój jest taki: ten człowiek po prostu swoje frustracje życiowe wyładowuje w taki właśnie sposób. Niskie poczucie swojej wartości nakazuje mu zachowywać się tak, by być zauważonym i pokazać wszystkim kto tu rządzi.

Współczuje bliskim tego kierowcy, bo chamstwo bije od tego człowieka na odległość. Znam numery rejestracyjne na pamięć tego samochodu, kolor też jest charakterystyczny zatem za pośrednictwem Przeglądu Olkuskiego zwracam się do tego kierowcy, że jak tylko spotkam ten samochód i będę widział nawet najmniejszy błąd (brak kierunkowskazu, parkowanie na zakazie etc) to zrobię zdjęcie lub nagram wideo rejestratorem i udam się z tym materiałem na policję.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.