tenis_biskup3

Już po raz piętnasty rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Sosnowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, w którym głównymi bohaterami zostali przedstawiciele służby liturgicznej. I tym razem areną zmagań była hala widowiskowo – sportowa przy Wiejskiej 1, tak bardzo przecież gościnna dla pasjonatów ping-ponga. Przy stołach rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Swoje wewnętrzne mistrzostwa rozegrali także księża. W klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjny okazał się dekanat Sułoszowa.

tenis_biskup4

Służba liturgiczna kojarzona jest głównie spod ołtarza, ale przecież ci chłopcy, czasem nawet już i młodzi mężczyźni mają swoje pasje i zainteresowania. Pytani o hobby zazwyczaj odpowiadają – sport. Wielu wybiera tenis stołowy. Uprawianie tej dyscypliny nie wymaga wielkiego nakładu finansowego, a daje dużo frajdy. Radość jest tym większa, gdy można ją dzielić z kolegami, czy braćmi – jak się utarło w świecie liturgicznym. XV już Mistrzostwa Diecezji Sosnowieckiej znowu nie zawiodły. – Przez sportowe współzawodnictwo można też wpajać młodym ludziom ideę chrześcijańskiej solidarności. Sport wychowuje i uczy pokory, a tenis stołowy wymaga nie lada precyzji i dokładności, co w codziennym życiu także jest ważną cechą. Służyć można na wiele sposobów – przybliża główne powody organizacji turnieju – niejako kierownik imprezy – ks. Paweł Łajca, w diecezji odpowiedzialny za służbę liturgiczną.

Faktycznie, Mistrzostwa były zdrową rywalizacją. Nie mogło być jednak inaczej, skoro przy stołach spotkali się ministranci i lektorzy, a więc na co dzień chłopcy stojący na straży uczciwości. Emocji było sporo, lecz sędziowie mieli ułatwione zadanie. Nikt nie kwestionował ich decyzji, bo tutaj wyniki nie były najważniejsze, chociaż oczywiście wszyscy zawodnicy celowali w indywidualne wyróżnienia. Podium mieści jednak tylko trzy osoby, więc przy niemałej liczbie uczestników, szczęściarzami mogli zostać jedynie nieliczni. W najmłodszej grupie wiekowej (klasy III-IV szkoły podstawowej) najlepszym ping-pongistą został Kamil Nowak z Jaroszowca. Nieco straszą kategorię (klasy V-VI) zdominował Marcin Izdebski z Przegini. Wśród gimnazjalistów równych sobie nie miał Gabriel Grzebinoga z Zadrotenis_biskup1ża, natomiast w grupie lektorów bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Wróbel ze Szreniawy. Nie lada gratką były zmagania księży. Tę chyba najbardziej widowiskową kategorię zdominował sosnowiczanin – ks. Artur Szlęzak. Oprócz indywidualnych laurów, przyznano również nagrody drużynowe. Tutaj bezapelacyjnie zwyciężył dekanat Sułoszowa.

– Jestem ogromnie wdzięczny organizatorom, sędziom, dyrektorowi obiektu – Dariuszowi Murawskiemu oraz wszystkim tym osobom, które sprawiły, że już po raz kolejny mogliśmy w tak miłej atmosferze spędzić nasze tenisowe mistrzostwa. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, a tym którym w tym roku się nie powiodło, życzę owocnych treningów i ćwiczeń, aby w kolejnych zawodach podium było już wasze – podsumował turniej biskup sosnowiecki, Grzegorz Kaszak.

Komplet wyników XV Turnieju o Puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz:

Klasy III-IV:
1. Kamil Nowak – parafia Jaroszowiec
2. Gracjan Chabera – parafia Dąbrowa Górnicza
3. Jakub Nowak – parafia Sosnowiec

Klasy V-VI:
1. Marcin Izdebski – parafia Przeginia
2. Kamil Kowalewski – parafia Czeladź
3. Dominik Gamrat – parafia Szreniawa

Gimnazjum:
1. Gabriel Grzebinoga – parafia Zadroże
2. Dawid Sałga – parafia Błędów
3. Piotr Kurek – parafia Czeladź

Lektorzy (szkoła średnia):
1. Mateusz Wróbel – parafia Szreniawa
2. Szymon Jurczyk – parafia Jaroszowiec
3. Sebastian Skalny – parafia Jaworzno – Bory

Księża:
1. Ks. Artur Szlęzak – parafia Nawiedzenia NMP w Sosnowcu
2. Ks. Karol Banasik – parafia św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie
3. Ks. Dariusz Nowak – parafia Najświętszego Zbawiciela w Przegini

Punktacja zespołowa w dekanatach:
1. Sułoszowa (209 pkt.)
2. Św. Stanisława w Czeladzi (183 pkt.)
3. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu (156 pkt.)

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:25519}{joomplu:25507}{joomplu:25496}{joomplu:25466}
{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze