e mail

Personel Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. (lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy) wyrażają głębokie zaniepokojenie mającą ostatnio miejsce nagonką medialną na Szpital w Olkuszu sprokurowaną przez Starostwo Powiatowe insynuując szereg nieprawidłowych działań Zarządu.

Działanie takie uderza bezpośrednio w wykonujących tu rzetelną, ciężką pracę lekarzy, pielęgniarek i pozostały personel podważając dobre imię Szpitala, co w konsekwencji będzie skutkować (i już skutkuje) odpływem pacjentów do innych jednostek ochrony zdrowia (głównie do Krakowa).

Pacjent czytając kolejne prasowe doniesienia na temat Szpitala, okraszone tytułem Olkuski szpital pod lupą prokuratora”, nie rozumiejąc zawiłości związanych z zarządzaniem, kieruje przede wszystkim swą niechęć w stronę zatrudnionego tu personelu.

Działanie Starostwa budzi tym większe zdziwienie, iż będąc udziałowcem Spółki chce podważyć wizerunek Szpitala i doprowadzić do destrukcji nieźle funkcjonującej placówki. Uważamy, że w kwestiach wątpliwości związanych z poprawnością zarządzania, miejscem do ich rozwiewania jest stół rokowniczy obu udziałowców, a nie eskalujące straszenie medialne, angażowanie kolejnych instytucji (Sejm Rzeczypospolitej, NIK) celem badania ewentualnych nieprawidłowości.

Poprzez takie działanie, uderzające w wizerunek Szpitala, tracimy my Jego pracownicy, a w konsekwencji traci sam pacjent.

Otrzymują do wiadomości:
– Starostwo Powiatowe w Olkuszu
– Urzędy Miast i Gmin Powiatu Olkuskiego
– Posłowie Powiatu Olkuskiego
– Przegląd Olkuski
– Serwis Jurajski
– Gwarek Olkuski

Olkusz, dnia 11 października 2016 r.

list otwarty podpisy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aadam
aadam
7 lat temu

Ten list to normalny kabaret ,wspomagający poprzednie układy (nakaz prywatyzacji). Praca „Nowego Szpitala ” to jedno wielkie nieporozumienie !!! Przykład działania, a jak powinien działać jest opisany w Gazecie Krakowskiej z dni.14.10.2016 r.Co na to autorzy listu. i szanowna posłanka P. Gądek i władze naszego regionu ?

ciekawy
ciekawy
7 lat temu

ciekawe. jaką minę będą mieli zarządząjący
powiatem jak okaże se że nie prawidłowo wykorzystywane są pieniądze wpływające dzierżawy szpitala Czy jest gdzieś jakaś lista jak są wykorzystywane pieniądze wpływające co miesiąc czy ktoś wie na jakie konto ?

ciekawy
ciekawy
7 lat temu

[quote name=”niewiedza”]Dziwię się ogromnie pielęgniarkom oddziałowym, że podpisały się pod tym listem. Same najlepiej wiedzą jak jest sytuacja na ich oddziałach po sprywatyzowaniu szpitala. Jestem przekonany , że niewiele z nich wie o co toczy się spór powiatu ze wspólnikiem ze Szczecina. Podejrzewam, że gdyby przed podpisaniem tego listu porozmawiały ze Starostą lub Wicestarostą i uzyskały informacje dlaczego jest wniosek Zarządu Powiatu do Prokuratury i do NIK- u oraz zorientowały się , że te działania powiatu są także dla ich dobra nie podpisały by się pod takim pismem.[/quote]

Jaką minę będą mieli autorzy i autorki tego listu, jeżeli prokuratura uzna ,że doszło do niedopełnienia obowiązków przez zarząd spółki i wyrządzenia szkody majątkowej spółce a kontrola NIK wykaże ,że działanie zarządu spółki było niegospodarne ?

nie
nie
7 lat temu

[quote name=”pytam”]Podobno w sejmie działa parlamentarny zespół ds sprywatyzowanych szpitali. Czy ktoś wie czy poseł i posłanki z naszego powiatu są członkami tego zespołu ?[/quote]
link do strony sejmowej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=425

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”pytam”]Podobno w sejmie działa parlamentarny zespół ds sprywatyzowanych szpitali. Czy ktoś wie czy poseł i posłanki z naszego powiatu są członkami tego zespołu ?[/quote]

Działa taki zespół tylko że szpital olkuski nie jest sprywatyzowany tylko wydzierżawiony,

a sprawami służby zdrowia zajmuje sie Lidia Gądek bedąca w zespołach:

Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Ochrony Zdrowia 16-12-2015
Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki 16-12-2015 przewodnicząca
Parlamentarny Zespół ds. Uzdrowisk 17-12-2015
Parlamentarny Zespół ds. zdrowia publicznego 31-12-2015

pytam
pytam
7 lat temu

Podobno w sejmie działa parlamentarny zespół ds sprywatyzowanych szpitali. Czy ktoś wie czy poseł i posłanki z naszego powiatu są członkami tego zespołu ?

niewiedza
niewiedza
7 lat temu

Dziwię się ogromnie pielęgniarkom oddziałowym, że podpisały się pod tym listem. Same najlepiej wiedzą jak jest sytuacja na ich oddziałach po sprywatyzowaniu szpitala. Jestem przekonany , że niewiele z nich wie o co toczy się spór powiatu ze wspólnikiem ze Szczecina. Podejrzewam, że gdyby przed podpisaniem tego listu porozmawiały ze Starostą lub Wicestarostą i uzyskały informacje dlaczego jest wniosek Zarządu Powiatu do Prokuratury i do NIK- u oraz zorientowały się , że te działania powiatu są także dla ich dobra nie podpisały by się pod takim pismem.

spostrzegawczy
spostrzegawczy
7 lat temu

Dlaczego w miejscu gdzie powinien postawić swoją piczątkę ordynator oddz. SOR podbił się ordynator neurologii? Przypuszczam , że dr. Kornblit jest jedyną osobą , która nie popiera tego układu ordynatorsko – zarządzającego N. S. w Olkuszu. Niewielu tak odważnych ludzi pracuje w tym szpitalu. Brawo Panie ordynatorze Michale. Jako jedyny lekarz zasługuje Pan na wyróżnienie.

pavvv
pavvv
7 lat temu

[quote name=”Demostenes”]Pavv, kimkolwiek jesteś.Jak możesz tak pisać o olkuskich lekarzach i pielęgniarkach.Jak możesz tak poniżać wszystkie osoby pracujące w olkuskim szpitalu.Skąd u ciebie tyle nienawiści.[/quote]

W ciągu ostatnich 3 lat w olkuskim szpitalu lub na SOR przebywało 6 osób z mojej rodziny. Za każdym razem taka wizyta zakończyła się koniecznością wizyty w szpitalu w Prokocimiu, a nie były to jakieś mega skomplikowane przypadki które wymagają tytułu profesorskiego do leczenia.

pacjentka O/chirurg.
pacjentka O/chirurg.
7 lat temu

Wszyscy tak źle wypowiadają się na temat pielęgniarek,lekarzy,może nie jest aż tak bardzo niedobrze,byłam pacjentka 5 dni w lipcu na oddz,chirurgicznym ,nie mogę nic złego powiedzieć na pielęgniarki,które
kilkakrotnie mimo zmęczenia pojawiały się na sali zainteresowane stanem chorych,służyły pomocą ,do lekarzy też nie mam zastrzeżeń.
Pragnę nadmienić,że pacjentki które były na sali, miały takie samo pozytywne odczucie …więc chyba nie do końca jest tak bardzo źle.

GW
GW
7 lat temu

Wadowice: Tylko w ubiegłym roku Starostwo wydało na modernizację lecznicy ponad 21 mln zł, głównie na rozbudowę szpitala o Pawilon Łóżkowy E. Zakończone w tym roku prace na IV i V kondygnacji, kosztowały ponad 7 mln zł, z czego prawie 5 mln zł pochodziło ze środków budżetu na 2015 r., a pozostałe ponad 2 mln zł. z budżetu na 2016 r. W tym roku ma być dokończony pawilon E. Jest na to zarezerwowane kolejne 6 mln zł.

typ
typ
7 lat temu
upupa_epops
upupa_epops
7 lat temu

Sam o sobie też pisałbym dobrze… 😥

Tomek81
Tomek81
7 lat temu

Panie DEMOSTENES a co pan powie o pacjentach którzy złożyli doniesienia do prokuratury? Bo stracili niektórzy zdrowie i życie ,a takie postępowania się toczą w prokuraturze, że też poniżają ludzi? podejrzewam, że niektórzy lekarze podpisali ten list pod przymusem a dobrze wiedzą, że dzieją się tam dziwne rzeczy o których się nie mówi.

fajnie jest
fajnie jest
7 lat temu

Grupa Nowy Szpital ze Szczecina jest w konflikcie nie tylko z powiatem olkuskim. W Giżycku w ubiegłym roku Starosta postanowił rozwiązać umowę z Grupą, trwa spór sadowy, w Krośnie Odrzańskim Starostwo także rozważa podobną drogę , media donoszą , że w Świeciu 90 pielęgniarek złożyło wypowiedzenie, w Sejmie powstał zespół parlamentarny ds sprywatyzowanych szpitali.W dniu 29 września br, zespół dyskutował na temat sytuacji w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Warto odsłuchać : https://www.youtube.com/watch?v=6LgV3lao06E&sns=fb

Demostenes
Demostenes
7 lat temu

Pavv, kimkolwiek jesteś.Jak możesz tak pisać o olkuskich lekarzach i pielęgniarkach.Jak możesz tak poniżać wszystkie osoby pracujące w olkuskim szpitalu.Skąd u ciebie tyle nienawiści.

pavvv
pavvv
7 lat temu

Przecież z lekarzy pracujących w olkuskim szpitalu lekarze w innych szpitalach na Śląsku i w Małopolsce na głos się śmieją przed pacjentami przyjeżdżającymi tam z powiatu olkuskiego na lepsze leczenie.
Gdyby był konkurs na najgorszy szpital w Małopolsce to olkuski NS ma gwarantowane PIERWSZE miejsce w województwie!
Odnośnie pielęgniarek to w olkuskim szpitalu zostały te, którym nie chce się dojeżdżać 1 – 1,5 h na Śląsk albo do Krakowa. Dziwne, bo tam mają lekko licząc kilkaset zł większą pensję.

obserwatorka
obserwatorka
7 lat temu

„Jerwis Jurajski” o tym informuje od południa. O wy dopiero teraz.
„Przegląd’ wspierał dotąd kampanie nienawiści. Czyżby zmiana kursu? Idzie nowe?

Demostenes
Demostenes
7 lat temu

Obserwerze jak ci nie wstyd.Piszesz o lekarzach i pielęgniarkach, że są ulegli i klęczący.jak możesz poniżać tak ludzi.Jak możesz pisać, że nie są to pracownicy olkuskiego szpitala.Jak możesz drwić i i poniżać dr Tylnickiego i dr Pietkiewicza. jak możesz oskarżać tych ludzi o kłamstwo i obłudę.Proszę o obronę honoru naszych lekarzy.Proszę o należny im szacunek.

OBSERWER
OBSERWER
7 lat temu

A może wypowiedzieli by się pracownicy olkuskiego szpitala a nie ulegli, klęczący przed gns lekarze i pielęgniarki oddziałowe. Opinię o tym szpitalu wyrobiliście sobie sami. A wspólnik czyli starostwo próbuje doprowadzić do normalności. Wstydźcie się 'kwiecie’ tego szpitala. Każde wasze słowo w tym artykule kłamstwem. OBŁUDA.

Była pracownica
Była pracownica
7 lat temu

Panowie : Piasny i Orkisz zamiast pomóc szpitalowi a konkretnie personelowi który tam pracuje to Wy donosicie na nich do NIKu i Prokuratury opamiętajcie się !!!

Demostenes
Demostenes
7 lat temu

List olkuskich lekarzy i pielęgniarek jest bardzo rozsądny i godny.Powinniśmy odnosić się do naszych lekarzy i pielęgniarek z szacunkiem, bo zdecydowana większość z nich wykonuje swoją pracę z dużym oddaniem i poświęceniem.To osoby, które codziennie muszą brać na siebie wielką odpowiedzialność często za nasze życie.Powinniśmy dbać o to, by ci najlepsi mogli godnie zarabiać , pracować w godnych warunkach i cieszyć się zasłużonym autorytetem.Bo żeby zostać dobrym lekarzem trzeba było ukończyć trudne studia medyczne i wiele lat praktykować.A pouczają ich i ganią osoby, które łatwo, bez wysiłku ukończyły jakieś studia zaoczne, którym własność kilku hektarów i ciągników uderzyła do głowy, które całe życie nie skalały się odpowiedzialną pracą, ciągle tylko przesiadając się z jednego partyjnego stołka na drugi.Niechby spróbowali choćby przez tydzień popracować w szpitalu jako pielęgniarze.

Lekarz
Lekarz
7 lat temu

Panowie : Orkisz i Piasny jak Wam nie wstyd zamiast pomóc to wy szkodzicie !

olkuszanin12
olkuszanin12
7 lat temu

Jak wam nie wstyd za taki list !!!!!!

Demostenes
Demostenes
7 lat temu

Sposób postępowania Powiatu jako wspólnika spółki Nowy Szpital jest wyjątkowo wredny.Powiat ma wspólnie z partnerem prywatnym dbać, o to, by jakość usług olkuskiego szpitala była jak najlepsza.A tymczasem powiat nie przedstawił nigdy żadnej sensownej propozycji poprawienia jakości świadczonych usług,poprawy stanu budynków i wyposażenia.Co więcej Powiat od samego początku pobiera od swojej spółki kolosalne opłaty.Szpital zamiast wykorzystywać te środki np na zakup nowych urządzeń, poprawę wynagrodzenia dla personelu , czy niezbędne remonty musi te miliony odprowadzać na konto powiatu.Na co je przeznacza Zarząd Powiatu ? Mało tego Powiat ciągle jest nadąsany, niezadowolony, palcem nie kiwnie , by pomóc swojemu wspólnikowi, tylko pobiera od niego coroczne myto.A najgorsze , że ciągle tylko, gdzie może donosi, ciągle tylko paraliżuje pracę szpitala nasyłając dziesiątki kontrolerów.Kto w tym Zarządzie Powiatu jest miłośnikiem takiej nielojalnej, donosicielskiej metody przypominającej poprzednie niechlubne epoki.Jakikolwiek inwestor, jakikolwiek podmiot gospodarczy będzie omijał Olkusz szerokim łukiem.Takim postępowaniem Zarząd Powiatu powoduje, że nikt nie będzie chciał więcej w Olkuszu zainwestować i wystawia o sobie świadectwo, jako o osobach, które kompletnie nie rozumieją współczesnej gospodarki.