mechanik lowca talentów1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, jest łowcą talentów uczniów ze szkół gimnazjalnych. Talenty są wyłaniane przez organizowanie konkursów powiatowych dla gimnazjalistów, których genezą są okoliczności sprzyjające rozwojowi edukacyjnemu. Jubileusz 115-lecia istnienia Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, obchodzony w roku szkolnym 2014/2015, był inspiracją do zorganizowania w popularnym „Mechaniku” II Powiatowego Bibliotecznego Konkursu Literackiego- Wielkiego Testu z Wiedzy o Stanisławie Staszicu. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Powiatowego w Olkuszu.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o Stanisławie Staszicu oraz popularyzacja kształcenia zawodowego.
Test odbył się w dniu 4 listopada w ZS Nr 1, który wychowuje młodzież w oparciu o autorytety, promuje w powiecie olkuskim szkolnictwo zawodowe, godnie kontynuuje misję swojego zacnego Patrona Stanisława Staszica – prekursora polskiego szkolnictwa zawodowego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 14 listopada 2014 r. w ZS Nr 1.

W konkursie wzięło udział 20 gimnazjalistów.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Weronika Wąsowska (Gimnazjum w Bydlinie);
II miejsce – Wanessa Kowalska (Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu);
III miejsce – Zuzanna Bromblik (Gimnazjum w Bydlinie).
Organizatorem konkursu jest Pani Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu.

mechanik lowca talentów3

W dniu 14 listopada 2014 r. w ZS Nr 1 miał miejsce II Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów Test UR English. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie uczniów uzdolnionych w kierunku języka angielskiego. Nagrodą główną był dowolny kwartalny kurs wybranego języka w szkole językowej Impuls w Olkuszu. Konkurs przebiegał dwuetapowo i miał charakter egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego: I etap – na poziomie podstawowym, II etap – na poziomie rozszerzonym. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się pracując w warunkach egzaminacyjnych i pod presją czasu. W konkursie wzięło udział 33 uczniów.
Zwycięzcy konkursu to:
I miejsce ex aequo – Nicole Redel (Gimnazjum w Kluczach) i Jakub Witecki (Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu);
II miejsce ex aequo – Julia Góralczyk (Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu) i Kinga Mazela (Gimnazjum w Sułoszowej);
III miejsce – Patrycja Zalewska (Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu).
Organizatorem konkursu jest Pani Maria Cudna ZS Nr 1 w Olkuszu.

ZS Nr 1 w Olkuszu

mechanik lowca talentów2

mechanik lowca talentów

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze