sport szachy

W dniach 11-12.02.2012 po raz siedemnasty młodzi szachiści z Polski, Niemiec i Anglii spotkali się na turnieju w Trzebini. W gronie ponad stu szachistów bardzo dobrze zaprezentowali się olkuscy szachiści. W grupie do 10 lat znakomicie zagrał Mateusz Lis, który wygrał wszystkie partie i został zwycięzcą turnieju.

Bardzo dobrze zagrał Błażej Kalet, który zwyciężył w najstarszej grupie (do 18 lat). Podobnie jak Mateusz również Błażej wygrał wszystkie partie. 11-letnia Alicja Cebula grała w grupie do lat 14 i zdobyła drugie miejsce w kategorii dziewcząt. Alicja pokonała 14-letniego zwycięzcę grupy chłopców! Pozostali zawodnicy UKS „Czarny Koń ” Olkusz – Tomek Bąchór, Kamil Kopeć, Michał Wiśniowski, Łukasz Sawczyński i Magdalena Stanek zagrali dobrze i uplasowali się w środku tabeli. Swoim startem młodzi, olkuscy szachiści nawiązali do klubowych tradycji – bardzo dobrych występów w Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Trzebini. Kilka lat wcześniej wygrywali tu między innymi Dorota Czarnota, Paweł Czarnota czy Aleksandra Lach.