okmf1

Ludzie mają wszechstronne zainteresowania. Czasem są one banalne, innym razem zaskakują, a nawet szokują. Właśnie takie osoby – kreatywne i często nieszablonowe – w obiektywach swoich aparatów uchwycili inni pasjonaci, ci z Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii.

W holu olkuskiego MOK-u od ostatniego czwartku można oglądać wystawę zatytułowaną „Ludzie z pasją”. Autorami zdjęć, na których zostały uchwycone osoby poświęcające się swym zainteresowaniom, są: Marcin Andrukowicz, Katarzyna Leszczyńska, Łukasz Dwornik, Dawid Makowski, Adam Sowula, Dominik Garus, Piotr Kajda, Agnieszka Dobrzańska i Piotr Drozdowski.

– Wystawa „Ludzie z pasją” to fotoreportaże o ludziach wyjątkowych i ciekawych, którzy znajdują czas na „coś jeszcze” – pragną „więcej być” – tak o efektach pracy OKMF-u pisało Centrum Kultury w Katowicach. To właśnie tam po raz pierwszy można było obejrzeć wystawę przygotowaną z myślą o ludziach inspirujących innych. Podobnie ma się sprawa z olkuskimi fotografami, którzy swoją twórczością zarażają innych, wyciągając ich z domu z myślą, by wspólnie zrobić coś, coś co da satysfakcję nie tylko samym autorom zdjęć, ale również i szerokiej widowni. Głos ze stolicy Śląska już znamy. Jakie zdanie o efektach pracy olkuszan usłyszymy w naszym mieście? Czas pokaże.

okmf8

W Olkuszu nie brakuje miłośników fotografii. Po drugiej wystawie „Fotograficy Olkuscy” zrodził się pomysł, aby usankcjonować tworzenie za pomocą aparatu fotograficznego. Tak właśnie powstał OKMF. Były już plenery, konkursy, warsztaty, wykłady, no i oczywiście wystawy: ta ukazująca rewitalizację rynku oraz ta przedstawiająca niedostępne dla zwiedzających miejsca w kopalni soli w Wieliczce. Ostatnia z nich – „Ludzie z pasją”, wyszła poza mury olkuskiego MOK-u, pozwalając artystom podzielić się swoimi pracami z szerszą publicznością.

– Zbliżał się termin wystawy w Katowicach, a my nie mieliśmy zdjęć. Pomysł, choć szalony, udało się jednak zrealizować, a efekt końcowy należy uznać za satysfakcjonujący – mówił na wernisażu Marcin Andrukowicz z ramienia OKMF-u, odpowiedzialny za tę wystawę. W swoich obiektywach, olkuskim twórcom udało się uchwycić różne profesje. Powstały fotoreportaże o miłośnikach motolotni, rzeźbiarstwa, muzyki, speleologii czy wschodnich sztuk walki.

okmf3

– Jeśli chcesz razem z nami bawić się fotografowaniem, dzielić się doświadczeniami i rozwijać się – dołącz do nas – zachęcają członkowie OKMF-u. – Nie ważne, czy dopiero się uczysz, czy masz już w dorobku indywidualne wystawy i jaki masz sprzęt. Nie dzielimy się na profesjonalistów i amatorów, bo wszyscy w fotografii jesteśmy równi. Zatem sami decydujemy otym co robimy, absolutna demokracja i pełny luz – dodają fotograficy, którzy spotykają się w pierwsze i trzecie wtorki każdego miesiąca o godz. 18:00 w MDK w Olkuszu (sala 20 na pierwszym piętrze).

Może dacie się skusić? OKMF czeka!

okmf2

okmf4

okmf5

okmf7

okmf6

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze