puchar1

Górnik Zabrze, Młoda GIEKSA Katowice, Wisła Kraków – tak wyglądało podium niedzielnego turnieju piłkarskiego o Puchar Srebrnego Miasta, który odbył się na stadionie Czarna Góra. Olkuski Klub Sportowy Słowik na pożegnanie z obiektem, na którym już niebawem ruszą prace rewitalizacyjne, zorganizował imprezę dla 8-letnich zawodników.

Gospodarze zmagania zakończyli tuż za wspomnianą „wielką” trójką, wyprzedzając w tabeli Zagłębie Sosnowiec, Cracovię, Unię Oświęcim, czy Stadion Śląski Chorzów. W rywalizacji prowadzonej na czterech boiskach jednocześnie, udział wzięło dziesięć drużyn, grając systemem „każdy z każdym”. O klasyfikacji końcowej zadecydowała ilość punktów. Tych najwięcej (22) zgromadził Górnik. Młodzi zabrzanie przegrali tylko raz – 1:2 z Unią, zasłużenie sięgając po nagrodę główną.

– Piękna pogoda, niezła murawa i mnóstwo dobrej gry. Naprawdę to była czysta przyjemność być tutaj i rywalizować z najlepszymi. Wygraliśmy, ale nie było wcale łatwo. Poziom turnieju oceniam jako wysoki, oby więcej takich wydarzeń – komentuje Przemysław Szczepaniak, trener najlepszego w całej stawce Górnika. Pochwał za organizację oraz poziom sportowy turnieju o Puchar Srebrnego Miasta było więcej.

Mimo że na podium zabrakło miejsca dla gospodarzy, to nikt w ich szeregach nie narzekał na 4. miejsce. – Trzeba mieć świadomość z kim przyszło nam rywalizować. Mierzyliśmy się z topowymi zespołami z dwóch województw, po drodze ograliśmy m.in. Młodą GIEKSĘ, z którą do tej pory jeszcze nie wygraliśmy. To pokazuje, że chłopcy prawidłowo się rozwijają i zaczynają nawiązywać do czołówki – zaznacza Przemysław Michalski, opiekun Słowika.

Łącznie w niedzielę na Czarnej Górze rozegrano 45 spotkań, w których padło 156 bramek. Najwięcej z nich – po 8 uzyskali Jakub Banek z GKS-u oraz Bartek Nowak-Jurczyk ze Słowika. Między sobą w dodatkowej serii rzutów karnych rozstrzygnęli kwestię tytułu Najlepszego Zawodnika i Króla Strzelców. Lepiej wykonywał je gracz z Katowic i to on odebrał pamiątkową statuetkę dla MVP. Królem Strzelców okrzyknięto natomiast Nowaka-Jurczyka. Listę wyróżnionych zawodników uzupełnił Jakub Jachnik – Najlepszy Bramkarz turnieju, będący reprezentantem Górnika Zabrze.

puchar2

Puchary, medale oraz nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy obok założyciela Słowika Rafał Pięty wręczał także burmistrz Roman Piaśnik, który zmagania dla 8-letnich piłkarzy objął swoim honorowym patronatem.

Wszystko wskazuje na to, że turniejowa rywalizacja najmłodszych piłkarzy była ostatnim tak dużym przedsięwzięciem na obiekcie OSW Czarna Góra, która w najbliższym czasie ma zostać wyłączony z użytku z racji rewitalizacji całego terenu. Krajobraz przy ul. 29-listopada ma się zmienić nie do poznania. Główną płytę piłkarską okalać będzie nowoczesna bieżnia lekkoatletyczna, a w miejsce boiska bocznego, które już od kilkunastu miesięcy jest jedynie zielonym placem do treningu pojawi się pełnowymiarowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią.

Po generalnym remoncie organizacja podobnych turniejów stanie się znacznie łatwiejsza, chociażby ze względów logistycznych. – Nie możemy narzekać na współpracę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Urzędem Miasta. Wszyscy jesteśmy świadomi czym do tej pory dysponowaliśmy, a i tak robiliśmy co w naszej mocy, aby o Olkuszu w piłkarskim świecie młodzieży mówiło się głośno i jak najlepiej. Remont przyniesie ze sobą wiele utrudnień dotyczących codziennych treningów i meczów o punkty, ale efekt końcowy wart jest tych wyrzeczeń, które teraz przed nami. Cieszę się, że w tak efektowny sposób, przy wsparciu Miasta mogliśmy „pożegnać Czarną Górę”. Sentyment do tego obiektu mamy ogromny – przyznaje Rafał Pięta.

Kolejność turnieju U-8 o Puchar Srebrnego Miasta:

1. Górnik Zabrze
2. GKS Młoda GIEKSA Katowice
3. Wisła Kraków
4. OKS Słowik I Olkusz
5. Unia Oświęcim
6. Zagłębie Sosnowiec
7. Cracovia
8. Stadion Śląski Chorzów
9. AP MGHKS Bolesław Bukowno
10. OKS Słowik II Olkusz

Fot. Piotr Konieczny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze