ferie gok 2017 3

Bardzo ciekawie przebiegały ferie w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury. Zajęcia były dostępne dla dzieci z wszystkich miejscowości, każde dziecko mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, by spędzić czas pożytecznie, bezpiecznie i twórczo.

Podczas tegorocznych ferii zimowych atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach cieszyły się dużym powodzeniem. Były to m.in. zajęcia artystyczne pt. „Noc i dzień – podróż w krainę wyobraźni” w pracowniach Domów Kultury „Papiernik” w Kluczach i „Hutnik” w Jaroszowcu, w których dzieci mogły uczęszczać na zajęcia z ceramiki, plastyki, zajęcia teatralne i wokalno-muzyczne. Odbywały się również projekcje filmowe (baśni i bajek) w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach. Nie zabrakło chętnych na zorganizowany przez GOK wyjazd na spektakl do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Ponadto w DK w Jaroszowcu prowadzone były zajęcia sportowe z Capoeiry.

ferie gok 2017

W czasie ferii dzieci mogły także korzystać z zajęć w świetlicach. W „Hutniku” w Jaroszowcu przez całe ferie w tamtejszej świetlicy odbywały się spotkania pod hasłem „Strefa śmiechu: ferie zimowe 2017 na wesoło”, realizowane wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczach – Filią w Jaroszowcu. Humor, dowcipy, żarty, gry świetlicowe, zagadki literackie, konkurs piosenki, wykonywanie masek karnawałowych i „Zagadkowy bal maskowy” – to tylko niektóre zabawy z bogatego programu na ferie, jaki przygotowali organizatorzy, aby dzieci wesoło i ciekawie mogły spędzić wolny czas.

Również świetlica w Kolbarku umożliwiła dzieciom udział w licznych zajęciach i grach, takich jak bilard, tenis stołowy, gry planszowe czy zajęcia plastyczne. Na zakończenie ferii zorganizowano tam zabawę karnawałową.

ferie gok 2017 2

Część zajęć przygotowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowym KLUCZE. Dzieci mogły wziąć udział w animacjach i zabawach, takich jak malowanie buziek, pokaz wielkich baniek mydlanych, modelowanie balonów. Na zakończenie ferii odbył się przebierany bal karnawałowy (w DK w Kluczach).

Oprócz wymienionych atrakcji, jak co roku w okresie ferii zimowych wszyscy lubiący pływać w wybranych godzinach mogli bezpłatnie korzystać z krytej pływalni w Jaroszowcu, a pasjonaci piłki siatkowej w drugą niedzielę ferii rozegrali Turniej Piłki Siatkowej Open o Puchar Wójta Gminy Klucze – relacja z turnieju tutaj: http://gmina-klucze.pl/art,1424,siatkowka-na-koniec-ferii

Już dziś zapraszamy na wspólną wystawę prac wykonanych w czasie ferii w pracowniach: ceramicznej, plastycznej i teatralnej. Wystawa zastanie zaprezentowana w marcu br. w galerii Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach.

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miotła
miotła
7 lat temu

A jaki jest brud w Kluczach, z tyłu sklepów.To o pomstę do nieba woła,lub do wrażliwego dziennikarza.