bal charytatywny 2014

Gdy trzy lata temu członkowie Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” organizowali bal charytatywny, zapewne nie sądzili, że inicjatywa będzie cieszyć się takim zainteresowaniem. W ostatnią sobotę karnawału odbyła się kolejna dobroczynna impreza. Po raz trzeci można mówić o sukcesie niepełnosprawnych dzieci, na rzecz których przeznaczany jest dochód z balu.

Bal Charytatywny pod hasłem „Pomóż nam pomagać!” tradycyjnie zorganizowano w „Dworku Przy Lesie”, do którego zaprosili właściciele – Lucyna, Edward i Dawid Szumerowie. Uczestnicy imprezy chętnie brali udział w aukcji dzieł sztuki, podarowanych przez lokalnych artystów oraz fundacje. Goście przekazywali również datki za specjalnie przygotowane na ten wieczór kotyliony. Dzięki zaangażowaniu i wielkim sercom balowiczów udało się zebrać ponad 12 tys. złotych.

Co roku dochód z balu przeznaczany jest na Centrum Rehabilitacji i Terapii Dzieci Niepełnosprawnych. – Środki pozyskiwane z imprez charytatywnych, a przede wszystkim z balu, pozwalają nam kontynuować pomoc potrzebującym. Funkcjonujące centrum rehabilitacji i realizowane w jego ramach projekty dofinansowane ze środków zewnętrznych, wymagają za każdym razem wkładu własnego. Za pozyskane środki możemy zakupić sprzęt, uzupełniając bazę już posiadaną oraz dofinansować projekty, które gwarantują rehabilitację i terapię bezpłatnie – opowiada wiceprezes „Res Sacra Miser” Mateusz Wysocki.

Organizatorzy zadbali, aby nie zabrakło zarówno stałych, sprawdzonych atrakcji i niespodzianek. Tradycyjnie karykatury gości rysował Jacek Majcherkiewicz. Muzyczną oprawę zapewnił zespół „Takton Band”, który przyjeżdża na bale od trzech lat . Wenezuelczyk Samuel Felipe Rodriguez uczył chętnych salsy. Spore wrażenie na uczestnikach imprezy zrobili barmani, przygotowując drinki w widowiskowy sposób.

-Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom „Dworku Przy Lesie”, zespołowi oraz wszystkim gościom. Dzięki nim co roku utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza inicjatywa jest potrzebna i warta kontynuacji – dodaje Mateusz Wysocki.

Co mówiono gościom, żegnając ich w karnawałową noc? Zapraszamy na bal za rok, 6 lutego!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Justyna
Justyna
8 lat temu

A czy ktoś z obecnych na balu charytatywnym mógłby się wypowiedzieć na temat tego zespołu, który tam grał ?

felek kufelek
felek kufelek
9 lat temu

a kiedy impreza charytatywna w Warce? moze czas pokazac swój gest przed burmistrzowskimi wyborami.

Tadeusz R.
Tadeusz R.
9 lat temu

[i]Komentarz został usunięty ze względu na złamanie zasad regulaminu.[/i]