logo_zielone_swiatlo

Podobno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem… Nasz pełen po brzegi dzban rzeczywiście się przelewa, natomiast my bynajmniej nad tym nie płaczemy. Klub „Zielone Światło” skończył bowiem rok, a w tym krótkim czasie udało się doprowadzić do końca szereg przedsięwzięć mających na celu nie tylko szerzenie wiedzy o chorobach nowotworowych (publikacja ulotek, materiałów dotyczących profilaktyki), ale przede wszystkim integrowanie środowiska lokalnego wokół idei tworzenia grup wsparcia i podnoszenia jakości życia osób z chorobą nowotworową oraz ich bliskich (aukcje charytatywne, konkurs literacki, wydanie tomu poezji i cotygodniowe spotkania klubowiczów).    

W naszym dzbanie obfitości już się nic nie mieści, a my nadal „dolewamy”, stąd myślę, że warto, aby nie rozlewać ludzkiego, bezinteresownego zaangażowania na próżno, ale napełniać naczynia tych, którzy tego potrzebują, dlatego też serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w kolejnej inicjatywie podjętej przez członków Klubu „Zielone Światło” oraz Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” i Starostwo Powiatowe w Olkuszu, jaką są zaplanowane na 5 dni, pomiędzy 14 a 18 maja 2012 roku (od godziny  10.00 do 14.00 każdego dnia) warsztaty psychoonkologiczne zatytułowane „Żyć pełnią życia w obliczu choroby”. Udział w warsztatach jest w pełni bezpłatny. Czekamy na wszystkich, którzy zostali dotknięci chorobą nowotworową, a także na ich bliskich. Nie zamykamy się również na tych, dla których nowotworem niszczącym ich szczęście jest inny rodzaj cierpienia z jakim się zmagają, a potrzebują wsparcia.

Podczas warsztatów dotykać będziemy kilku zasadniczych kwestii, zarówno bezpośrednio, jak też pośrednio łączących się ze stawianiem czoła chorobie. Istotny będzie dla nas zatem kształt naszego życia wewnętrznego, który  odnosimy do emocji, wrażliwości, mechanizmów radzenia sobie w sytuacjach stresowych, naszych myśli i duchowości (rozumianej na bardzo wiele sposobów – jako kontakt z Siłą Wyższą, z naturą, sztuką itd.). Kolejny ważny obszar dla pełni naszego dobrego samopoczucia to sfera kontaktów społecznych. Tutaj istotne są nasze strategie tworzenia relacji z innymi ludźmi, budowanie więzi i bliskości, sięganie po wsparcie, mówienie o swoich potrzebach i emocjach, a także ochrona swoich granic w kontaktach ze światem. Nie pominiemy też zagadnień związanych z naszą cielesnością, właściwą dietą oraz radzeniem sobie z bólem fizycznym.

Jeśli przed udziałem w warsztatach mają powstrzymać Cię Twoje obawy, czy nieśmiałość, to pamiętaj, że istotą tego rodzaju pracy jest spotkanie z czlowiekiem, takim, jakim jest, z jego własną prawdą, sposobem bycia i rozumienia świata.  My będziemy na pewno. Niech i Ciebie nie zabraknie!

Swoje zgłoszenia można kierować do Joanny, pod numer telefonu: 795 135 255.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze