Jak co roku na wiosnę sezon turystyczny rozpoczął się rajdem „Przebiśniegom na spotkanie”. Rajd zorganizował PTTK oddział w Zawierciu, a trasa wiodła ze Skarżyc do Bzowa po terenie województwa śląskiego. Najpiękniejszym obiektem był Okiennik Wielki – z daleka widoczny charakterystyczny ostaniec wapienny. Uczestnicy rajdu przechodzili też obok źródeł Warty w Kromołowie.

Wszystkich zaskoczyło to, że choć już astronomiczna wiosna, przez dwie godziny padał śnieg, akurat wówczas, gdy pokonywana była trasa. Nie popsuło to jednak nikomu humoru. Podczas wędrówki odnaleziono przebiśniegi – w końcu taki był cel wyprawy.
Trasę nr 3 ze Skarżyc przeszli młodzi turyści z powiatu olkuskiego. Byli więc uczniowie z Lasek, Bolesławia, Podlipia, Bukowna, Zadroża, Wolbromia i olkuskich szkół:  SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP nr 10, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, łącznie ponad 350 uczestników. Na mecie w Bzowie organizatorzy przyjęli około 1200 uczestników, którzy docierali do celu sześcioma trasami. Mimo iż była to sobota, jak widać chętnych na rajd nie brakowało.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze