Jak co roku na wiosnę sezon turystyczny rozpoczął się rajdem „Przebiśniegom na spotkanie”. Rajd zorganizował PTTK oddział w Zawierciu, a trasa wiodła ze Skarżyc do Bzowa po terenie województwa śląskiego. Najpiękniejszym obiektem był Okiennik Wielki – z daleka widoczny charakterystyczny ostaniec wapienny. Uczestnicy rajdu przechodzili też obok źródeł Warty w Kromołowie.

Wszystkich zaskoczyło to, że choć już astronomiczna wiosna, przez dwie godziny padał śnieg, akurat wówczas, gdy pokonywana była trasa. Nie popsuło to jednak nikomu humoru. Podczas wędrówki odnaleziono przebiśniegi – w końcu taki był cel wyprawy.
Trasę nr 3 ze Skarżyc przeszli młodzi turyści z powiatu olkuskiego. Byli więc uczniowie z Lasek, Bolesławia, Podlipia, Bukowna, Zadroża, Wolbromia i olkuskich szkół:  SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP nr 10, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, łącznie ponad 350 uczestników. Na mecie w Bzowie organizatorzy przyjęli około 1200 uczestników, którzy docierali do celu sześcioma trasami. Mimo iż była to sobota, jak widać chętnych na rajd nie brakowało.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o