akademia przyszlosci

Bohaterowie są wśród nas. Może nie ratują świata jak ci ze szklanych ekranów, ale swoją postawą dają nadzieję na lepsze jutro dla potrzebujących pomocy. Po Szlachetnej Paczce, Stowarzyszenie WIOSNA proponuje kolejną akcję pod nazwą „Akademia Przyszłości”.

Niebawem ta niezwykła Akademia będzie miała swój oddział w Olkuszu. Ruszył nabór na kolejnych wolontariuszy SuperW. Na pewno jest coś, co potrafisz robić doskonale i czego mógłbyś nauczyć kogoś, komu wydaje się, że nie potrafi nic. Teraz możesz stać się inspiracją dla innych i przeprowadzić swojego podopiecznego od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

KTO? Akademia Przyszłości to program, który ma na celu pomaganie dzieciom z ubogich rodzin, często dotkniętych dodatkowymi trudnościami. Dzieci z takich familii niejednokrotnie są niepewne swoim możliwości, zamknięte w sobie i mają obniżone poczucie własnej wartości. AP pomaga przełamywać wszelkie bariery, uczy podejmować wyzwania i wygrywania w codziennym życiu. Misją każdego SuperW będzie pokazanie dziecku świata, którego do tej pory nie znało. Wszystko po to, aby zrobić z niego prawdziwego bohatera, którego znają co najwyżej z książek czy filmów.

KOGO? Akademia Przyszłości szuka tutorów, czyli wolontariuszy, którzy poprzez pracę z dzieckiem 1x1x1 (jedno dziecko, jeden tutor, jedna godzina w tygodniu), pomogą odkryć swojemu wychowankowi jego mocne strony i przeprowadzą go od szkolnych niepowodzeń do sukcesów. Cykl pracy z każdym dzieckiem trwa przez pełny rok szkolny.

KIM są podopieczni olkuskiej Akademii Przyszłości? To jak na razie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, wytypowani do udziału w programie przez dyrekcję placówki. Wśród nich znajdują się Amelia, Ania i Fabian.
Amelka jest uczennicą trzeciej klasy. Ma artystyczną duszę – w przyszłości marzy o karierze malarki lub piosenkarki. Jest bardzo nieśmiała.
Ania to przeciętna uczennica. Jest raczej wycofana, pewnie dlatego, że w domu nie ma co liczyć na wsparcie rodziców.
Fabian to natomiast „żywe sreberko”. Nie ma problemów z nauką, ale też nie potrafi się skupić na dłuższy czas, usiedzieć w ławce i jest niedokładny w tym co robi.
To tylko trzy historie.

CO ZYSKASZ? Nie licz na wynagrodzenie finansowe. To wolontariat. Tutaj liczą się wartości wyższe. Nauczysz się odpowiedzialności, otwartości na drugiego człowieka, rozwiniesz swoją kreatywność i nabierzesz odwagi do przekazywania innym swoich talentów. Zyskasz również możliwość pracy w zespole ludzi, dzięki którym poznasz swoje mocne strony i którzy będą dla ciebie grupą wspierających cię przyjaciół.

Stowarzyszenie WIOSNA Akademię Przyszłości prowadzi w Polsce od 12 lat. Jej 13. edycja swoim zasięgiem po raz pierwszy w swojej historii obejmie także Olkusz. Oficjalne hasło projektu brzmi: „Nie czekaj, leć walczyć z biedą! Zarejestruj się na www.superw.pl i zmień życie swojego podopiecznego. Nie pozwól, żeby bieda odebrała mu możliwości!”

Więcej informacji o Akademii Przyszłości można znaleźć na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze