śzż 2016 2

Do Świątecznych Zbiórek Żywności w Olkuszu z roku na rok przyłącza się coraz więcej osób. Dzięki ofiarności klientów marketów tym razem udało się zebrać trzy tony produktów spożywczych.

Przez trzy dni, od 25 do 27 listopada, w olkuskich sklepach dyżurowali wolontariusze z Klubów Wolontariackich I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 oraz ZS nr 4. Zachęcali kupujących do podzielenia się swoimi zakupami z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami naszego powiatu. – Kupujący chętnie dzielą się z nami zakupami. To niezwykły wyraz empatii, solidarności i zrozumienia dla akcji, w której mały gest znaczy naprawdę wiele – wyjaśnia Ania – wolontariuszka z IV LO.

Paczki przygotowane z zebranych produktów trafią przed świętami do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu. – Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę – darczyńcom, wolontariuszom, opiekunom Szkolnych Klubów Wolontariackich oraz sklepom biorącym udział w akcji. Dzieląc się z drugim człowiekiem, uruchamiamy łańcuch dobroci, a ta wcześniej czy później do nas powróci, bo dobro ma wielką moc! – cieszy się Janina Lenarczyk, koordynatorka Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

Tradycyjne świąteczne zbiórki organizowane są przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności. Kolejna taka akcja odbędzie się przed Wielkanocą.

Fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze