szlachetna

Do 10. października wolontariusze mogą się zgłaszać do Super W, czyli do ekipy jednej z najbardziej znanych akcji charytatywnych – Szlachetnej Paczki. Projekt powstał dzięki Stowarzyszeniu WIOSNA, a do pomocy potrzebującym przyłączyły się setki tysięcy osób w całym kraju.

Idea Szlachetnej Paczki jest bardzo prosta – potrzebujące rodziny, zakwalifikowane do programu, otrzymują od darczynców paczki z potrzebnymi rzeczami. O to, żeby każda paczka dotarła tam, gdzie trzeba, dbają właśnie wolontariusze.

W ubiegłym roku objęła ok. 18 tys. rodzin. 41 z nich to rodziny olkuskie, do których trafiło 449 paczek, spełniających nie tylko marzenia, ale dla wielu najbardziej podstawowe potrzeby. – Do tych rodzin należały nie tylko rodziny wielodzietne, samotni rodzice, rodziny dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, ale też osoby starsze, samotne w trudnej sytuacji życiowej. W zeszłym roku mogliśmy im pomóc, ale tylko dzięki wspólnej pracy 23 wolontariuszy z naszego rejonu oraz darczyńcom, którzy w odpowiedzi na konkretne potrzeby rodzin, przygotowali dla nich pomoc – opowiada Justyna, jedna z olkuskich wolontariuszek. – To od Was zależy, do ilu rodzin w tym roku dotrze Szlachetna Paczka, dlatego zgłaszajcie się,  by zostać Super W! – apeluje.

W szeregach drużyny Szlachetnej Paczki zawsze znajdzie się miejsce dla osób, które chcą nieść pomoc innym i nie pozostają obojętni na cudze nieszczęście. Wolontariusz biorący udział w akcji między innymi spotyka się z rodzinami zgłoszonymi do projektu i poznaje ich sytuację życiową. Poszukuje również darczyńców, a także pomaga w organizacji magazynu oraz finału akcji.

Do drużyny Szlachetnej Paczki można dołączyć za pośrednictwem strony www.superw.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10. października (rejestrować mogą się tylko osoby pełnoletnie). Jeśli z jakiś powodów nie możesz zostać Super W, a bardzo chciałbyś pomóc, nic straconego. Olkuski zespół wolontariuszy poszukuje osób, które chciałyby nawiązać współpracę i pomóc m.in. przy organizacji magazynu i finału akcji w Olkuszu lub chcą zostać darczyńcami. Skontaktować można się mailowo: szlachetnapaczka.olkusz@gmail.com.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
figa z makiem ...
figa z makiem ...
7 lat temu

Jestem ciekawa ile dołożyli do tych szlachetnych paczek nasi kandydaci na burmistrzów.