komitet razem

W drugiej połowie listopada 2014 roku pracownicy socjalni olkuskiego Ośrodka Pomocy Społecznej założyli Komitet Społeczny „RAZEM”, który od początku swojego istnienia działa przy ich placówce. Jego nadrzędnym celem jest niesienie pomocy najuboższym podopiecznym.

Najnowszą akcją prowadzoną przez „RAZEM” i jednocześnie priorytetem komitetu jest całoroczna zbiórka publiczna, zarejestrowana na portalu zbiórek publicznych pod numerem 2014/2012/KS. Założycielki: Marta Jędrasik, Renata Wcisło-Lekston i Anna Mazur gorąco proszą o wsparcie i przekazywanie darów do koszy wystawionych w sklepach i w OPS-ie w formie: artykułów higienicznych, środków czystości, bielizny pościelowej, ręczników, artykułów szkolnych, zabawek itp. Jak podkreślają koordynatorki akcji, szczególnie ważne będzie wsparcie potrzebujących w okresie okołoświątecznym. Ze względu na szacunek dla podopiecznych placówki, prośba o przekazywanie darów dotyczy rzeczy nowych, bez oznak użytkowania.

Komitet Społeczny „RAZEM” będzie się również starał o wsparcie 12-miesięcznej akcji przez firmy i prywatne przedsiębiorstwa działające na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Od 2 lutego do 30 kwietnia br. wszyscy ludzie dobrej woli mogą składać swoje dary w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej, zlokalizowanej przy al. Tysiąclecia 15C w godz. od 7:00 do 15:00. W późniejszych okresach akcje będą ponawiane.

Pozyskane dzięki zbiórce artykuły zostaną przekazane najuboższym podopiecznym naszego Ośrodka. Wszystkie dary zostaną rozdysponowane na terenie gminy – zapewniają koordynatorki akcji dobroczynnej.

Kontakt i bliższe informacje:
Marta Jędrasik – tel. (32) 641-32-12 wew. 35
Renata Wcisło-Lekston – tel. (32) 641-32-12 wew. 48
Anna Mazur – tel. (32) 641-32-12 wew. 44

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
ja
7 lat temu

Bardzo fajna akcja

misiek
misiek
7 lat temu

teraz czekamy aby w Skarbówce, Zusie i UMiG założyli komitet społeczny „Zyczliwosci dla petenta”