aaa 4lopp

24 maja 2014 w CH „Bonarka” w Krakowie odbyły się XXII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas mistrzostw na 7 stacjach zadaniowych rywalizowało 13 najlepszych zespołów z województwa małopolskiego. Zwyciężyła drużyna z LO w Skawinie, zdobywając jedynie 4,5 pkt więcej niż drużyna z IV LO. Drużyny rywalizowały na realistycznych scenkach, przedstawiające wypadki z zycia wzięte. Młodzież musiała wykazać się umiejętnością opanowania sytuacji, wykonywać prawidłowo RKO, opatrywać rany itd.

 

 

Do wicemistrzostwa Małopolski poprowadziła naszą drużynę kapitan Alicja Żyła (2f), która dowodziła zespołem ratowników w składzie: Kamila Piętka (2f), Aleksandra Kaczmarska (2c), Zuzanna Kamionka (2b) oraz Dawid Piotrowski (1e). Trzeba podkreślić, że za naszą drużyną uplasował się zespół z Myślenic ze stratą ponad 10 punktów. Kolejne zespoły dzieliła od nas duża przepaść punktowa.

Nasze drużyny już dwukrotnie zdobywały mistrzostwo oraz trzykrotnie trzecie miejsce w Mistrzostwach PCK. Drużynę przygotowywał na mistrzostwa pan Michał Masłowski, opiekun szkolnego koła ratowniczego. Kolejne Mistrzostwa PCK za rok, ale my nie odpoczywamy, bo kolejne zawody ratownicze jeszcze w tym roku przed nami.

Gratulujemy naszym ratownikom i życzymy kolejnych sukcesów!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze