czar_par_gim4_5_

27 marca 2012 r. w Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu już po raz dziesiąty odbył się Matematyczno Przyrodniczy Czar Par. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas drugich gimnazjów powiatu olkuskiego. Konkurs cieszy się ogromną popularnością. Świadczy o tym udział 42. uczestników z 11. gimnazjów.

W tym roku uczniowie zmagali się z następującymi konkurencjami: pytania i zadania geograficzne, rebusy, układanka i domino biologiczne, zadania i doświadczenia fizyczne, chemiograf i zadanie chemiczne oraz z zadaniami matematycznymi (problem, szyfromat, domino, rozsypanka). Autoramiczarpar_gim4_1 zadań byli nauczyciele Gimnazjum nr 4 w Olkuszu: Ewa Witkowska, Magdalena Furman, Alicja Wałach, Marta Korczyńska, Anna Facler – Januszek, Grażyna Jopek, Urszula Słaby i Maria Kordas. Poszczególne konkurencje oceniali przeszkoleni sędziowie z Gimnazjów: nr 2, nr 3, nr 4 w Olkuszu oraz z Gimnazjum w Sułoszowej.

czar_par_gim4_2Zwyciężyły pary: I miejsce – Karolina Pałka i Jakub Macek z Gimnazjum w Kluczach, opiekun Elżbieta Grzanka. II miejsce – Maria Taborek i Karolina Kozieł z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, opiekunowie Agata Kotnis i Katarzyna Siwiecka. III miejsce – Natalia Szczepanek i Piotr Janczyk z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, opiekun Anna Bobyla.

Konkurs przebiegał w miłej, naukowej atmosferze. Urozmaicony był prelekcjami przedstawicieli Lasów Państwowych- pana Ryszarda Malika i pana Piotra Króla na temat kampanii „Świadomi zagrożenia” i „Ochrona ppoż. na terenie Nadleśnictwa Olkusz”.

czar_apr_gim4_6

czar_par_gim4_3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze