Dnia 20 marca 2013 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbył się konkurs wiedzy o krajach nauczanych w szkole języków: Anglii, Francji, Niemczech, Rosji i USA. Na konkurs przybyło kilkudziesięciu gimnazjalistów ze szkół powiatu olkuskiego.
W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem pisemnym, który wyłonił 9 półfinalistów. W przerwie potrzebnej na poprawienie testów uczniowie IV LO jak zwykle zaproponowali gimnazjalistom wspaniałą zabawę prezentując w żartobliwy sposób  elementy realioznawcze. Na czerwonym dywanie pojawili się więc królowa Elżbieta II, Barack Obama, rosyjskie matrioszki, Bawarczycy, a nawet wieża Eiffla.

W dwóch kolejnych etapach uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez członków jury, którymi byli nauczyciele języków obcych z IV LO. Poziom uczniów był tak wyrównany, że potrzebna była dogrywka, by wyłonić trójkę finalistów. Napięcie rosło, gdyż nagrodą główną była wycieczka do Londynu ufundowana przez biuro podróży Abraksas z Katowic oraz 50% zniżki dla osoby towarzyszącej.

Ostatecznie największą wiedzą wykazał się Daniel Baran z Gimnazjum w Bydlinie. Drugie miejsce zajęły ex aequo Klaudia Poseł z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu i Gabriela Brodzińska z Gimnazjum w Bydlinie. Trzecie miejsce zajęli Zuzanna Ćwik z Gimnazjum nr 1 i Kamil Majda z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.
Gratulujemy wszystkim, a Danielowi życzymy niezapomnianych wrażeń w Londynie!

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze