koncert wojtek3

Czynienie dobra weszło w ostatnim czasie olkuszanom w nawyk. Nie ma właściwie tygodnia, aby nie odbył się koncert czy akcja charytatywna na rzecz potrzebujących pomocy dzieci. Tym razem w Osiedlowym Klubie „Przyjaźń” na os. Pakuska, zbierano pieniądze dla 5-letniego Wojtka Kalińskiego. Chłopiec jest obecnie leczony onkologicznie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach Ligocie. Proces powrotu do zdrowia jest jednak długotrwały i kosztowny.

Aby nieco ulżyć rodzicom, pracownicy miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod patronatem Fundacji „Iskierka”, jak również przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wszyscy dla Wszystkich”, zorganizowali na rzecz 5-latka koncert Ogniska Muzycznego „Żaczek”. Młodzi, utalentowani podopieczni Adama Jochemczyka  zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na najmłodszych uczestników koncertu z malowaniem twarzy, wykonywaniem tatuażów i tworzeniem balonowych dekoracji czekała Katarzyna Grudzińska. Dzieci przy swojej animatorce nie mogły się nudzić. Na nieco starszą publiczność oprócz części artystycznej, czekały też domowe wypieki, ciepłe napoje oraz możliwość zakupienia ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych. Oczywiście wszystkie środki uzyskane z racji sprzedaży upominków trafiły do wspólnej puli.

koncert wojtek1

Podczas samego koncertu organizatorom udało się zebrać 3975,12 zł. Do tej kwoty należy również doliczyć 5604,32 zł, a więc sumę uzyskaną z trzymiesięcznej akcji, prowadzonej w większości olkuskich szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Olkusz. Rodzice oraz pomysłodawcy akcji serdecznie dziękują za wsparcie. Dziękuje również Wojtek.

koncert wojtek2

Fot. Renata Wcisło-Lekston

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze