wieczor koled3

W osiedlowym Klubie „Przyjaźń”, prowadzonym przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, od pięciu lat swoje talenty rozwijają dzieci, młodzież oraz seniorzy. Stowarzyszenie realizuje kilka artystycznych projektów takich jak „Centrum Seniora w integracji z młodzieżą” czy Teatr Niepełnosprawnych. Swoistym podziękowaniem za udział w projektach był wieczór kolędowania.  

W klubie spotkali się aktorzy z Teatru Niepełnosprawnych i Teatru Seniora, członkowie Koła Młodych Plastyków, tancerze break dance i jupmstyle oraz  wokaliści.  – Cieszymy się, że możemy gościć u nas tylu młodszych i starszych artystów. Wspólnym kolędowaniem przeniesiemy się w czasy dzieciństwa, zapachu choinki i ośnieżonych domów – tak powitały gości Barbara Orkisz i Olga Śladowska. Uczestnicy projektów realizowanych przez Stowarzyszenie znani są olkuszanom, gdyż często występują na różnego rodzaju imprezach. Znani i doceniani są również poza Olkuszem. Ostatnio młodzi plastycy z Klubu Przyjaźń wraz z poetką Ireną Włodarczyk, której wiersz stał się artystyczną inspiracją ich twórczości, zdobyli prestiżowe wyróżnienia w małopolskim konkursie „COOLtura Porozumienia” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Nagrodzonym: Aleksandrze Kuci, Kamili Osmendzie, Dominice Osmendzie, Kacprowi Osmendzie, Patrykowi Domagale, Maryli Piechowicz i Paulinie Doniec dyplomy wręczyła Olga Śladowska.

Artystyczne spotkanie rozpoczęto kolędami. Publiczność długo oklaskiwała gościnny występ zespołu prowadzonego przez Małgorzatę Kocjan z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Młodzi wokaliści i instrumentaliści to uczniowie Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej w Sienicznie oraz młodzież z Boru Biskupiego. – Chcemy wprowadzić wszystkich w nastrój polskich kolęd i naszej pięknej tradycji kolędowania – zapowiadała Małgorzata Kocjan. Sadząc po gorącym aplauzie publiczności, w pełni się to udało.

Słodkim akcentem wieczoru był okazały tort podarowany przez reżysera spektakli teatralnych Ewę Bryk – Nowakowską i organizatorów. W dalszej części spotkania kolędy zaśpiewała wokalistka Anna Tomsia, która pracuje pod kierunkiem Urszuli Baran. Wszyscy szybko przyłączyli się do wspólnego kolędowania. W miłej atmosferze goście zasiedzieli się w Klubie Przyjaźń do późna.

wieczor koled

wieczor koled2

wieczor koled4

wieczor koled5

wieczor koled6

wieczor koled7

wieczor koled8

wieczor koled9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze