t

 Doroczny świąteczny koncert wolbromskiego Teatru Tańca Actus Animi i formacji 7th Step po raz piąty zgromadził tłumy sympatyków. Zespoły prowadzone przez Katarzynę Gałązkę-Biedul i jej wychowanki – dziś już również instruktorki, w sumie liczą już blisko 180 artystek i artystów w wieku od lat trzech. W ostatnią sobotę na scenie wolbromskiego DK swoje umiejętności prezentowały głównie młodsze grupy taneczne. Na scenie pojawiło się około 140 dzieciaków. Jak zwykle było wzruszająco, uroczo, bajecznie…

W sobotni  wieczór, dzięki połączeniu muzyki, tańca, świateł i urokowi tańczących dzieci widzowie zostali przeniesieni w magiczną krainę przedświątecznej krzątaniny, gdzie królują gwiazdki, śnieżynki, renifery, elfy produkujące zabawki i pakujące prezenty w fabryce świętego Mikołaja. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, wierna publiczność składająca się głównie z najbliższych występujących na scenie małych artystów dopisała i gorąco oklaskiwała ukochane małe gwiazdy, które wzruszały i bawiły, wywołując podziw i szczęście wśród swoich rodzin.

Tradycyjnie podczas koncertu dziękowano za całoroczną pracę oraz wsparcie kierowane do wszystkich osób, które w ciągu roku poświęcają czas, energię oraz wspierają  zespół finansowo. Założycielka, główny choreograf i instruktorka zespołu Katarzyna Gałązka-Biedul wraz z wspierającymi ją członkami Stowarzyszenia Actus Animi wspominała tegoroczne sukcesy i informowała o planach na przyszłość, a jest ich bardzo wiele.

actus animi 2017 2

 

– Rok 2017 przyniósł nam wiele sukcesów i był jednym z najpiękniejszych w historii zespołu – mówiła na scenie pani Katarzyna. – Już drugi rok, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wolbrom prowadzimy projekt “Akrobatyka”. Dzięki niemu nasze tancerki zyskały wiele nowych umiejętności i wspaniałą sprawność. W czerwcu miała miejsce premiera widowiska tanecznego “Dzwoneczek” – tego typu wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii naszego miasta. Scena zapełniła się tancerkami i tancerzami od 3 roku życia, aż do osób dojrzałych. Zatańczyli również rodzice, a za kulisami kilkanaście osób pomagało w obsłudze. Nasze marzenie mogło się ziścić dzięki dobrym “aniołom”, którzy na co dzień pomagają nam nie tylko finansowo. W maju grupa estradowa wywalczyła 1 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym w Hronovie w Czechach. W tym samym miesiącu grupa juniorek Actus Animi wywalczyła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Jastrzębiu Zdroju. Nasz zespół, jako jeden z nielicznych zespołów w Małopolsce został wyróżniony i wybrany, a mnie jako jego kierowniczkę, poproszono o współpracę przy realizacji projektu “Wspólny Front”, którego finał będziemy mieli okazję zobaczyć pod koniec 2018 r. Biorąc w nim udział członkinie Actus Animi nauczą się m. in. makijażu scenicznego, tworzenia scenicznych fryzur, body painting, a finalnie zatańczą w balecie “Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego. Wszystko to pod okiem wysokiej klasy fachowców. Na nasz sukces składa się praca bardzo wielu zaangażowanych osób i wszyscy możemy być dumni z tego jak pięknie to wszystko działa, i to już od 18 lat… cieszę się, że wyznaczamy drogę , przecieramy szlaki realizujemy pomysły i cele, a nawet staliśmy się wzorem do naśladowania dla innych – podsumowała Katarzyna Gałązka-Biedul.

actus animi 2017 3

 

W czasie koncertu i po koncercie Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi prowadziło zorganizowany już po raz trzeci kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód jest zawsze przeznaczany na wsparcie działał tanecznej grupy. Zaangażowanie członków Stowarzyszenia zarówno w jednorazowe duże akcje, jak i codzienną pracę ogromnego zespołu jak i panującą w nim świetną atmosferę podkreślali wszyscy przybyli na świąteczny koncert.

{joomplu:73586}{joomplu:73579}{joomplu:73556}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o