nikos 1

Historia Nikodema Mocnego poruszyła w ostatnim czasie wiele serc. Chłopczyk, aby w przyszłości mógł chodzić, potrzebuje wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka go niejedna skomplikowana operacja oraz długa rehabilitacja. To właśnie na rzecz Nikosia zagrało w tym roku Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz w tradycyjnym, Gwiazdkowym Turnieju Charytatywnym.

Główny bohater niedzielnego wieczoru Nikoś urodził się jesienią 2016 roku z bardzo poważną chorobą – brakiem kości strzałkowej (Fibular hemimelia right), stopą dwupalczastą z ekstremalną deformacją. Mimo to chłopiec ciągle ma szansę biegać oraz korzystać z życia, tak jak jego siostra bliźniaczka Pola i rówieśnicy. Seria kilkunastu bardzo kosztownych operacji, specjalne aparaty do wydłużania kości i droga rehabilitacja – to wszystko jest niezbędne, aby Nikoś mógł wyzdrowieć.

Ogólnopolska zbiórka pieniędzy na ponad 600 tysięcy złotych zakończyła się sukcesem. W akcję pomocy Nikosiowi i jego najbliższym włączyło się wiele anonimowych osób, którym los chłopca nie jest obojętny. Fundusze na zabiegi oraz kosztowne leczenie to jedno, ale kwietniowy wyjazd za Ocean niesie ze sobą kolejne wydatki, bowiem rodzina w USA spędzi przynajmniej kilka miesięcy.

Stąd kolejne akcje, które mają na celu pomoc w walce o zdrowie malca. – Ostatnio pojawiło się modne, ale i uniwersalne hasło „Lubię ludzi”. Szlachetna Paczka ma wielką moc, co roku łączy wiele serc. My również bardzo lubimy ludzi, dlatego co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jednoczymy siły i staramy się dać nadzieję na lepszą przyszłość naszym małym Przyjaciołom – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u Olkusz.

Skoro na Nikosia zbierała cała Polska, to naturalnym ruchem był wybór głównego bohatera wieczoru. – Miałem okazję już wcześniej poznać tego „gościa”. Ujął mnie od pierwszej chwili. Wierzę, że wspólnie uda nam się mu pomóc – mówił tuż przed startem turnieju Marcin Kubiczek, prezes klubu żywo angażującego się od wielu lat w różnego typu akcje charytatywne.

nikos 3

Tegoroczna impreza zakończyła się ogromnym sukcesem, bowiem poprzez zbiórki do puszek oraz licytację cennych przedmiotów udało się zebrać 17 755,69 zł, czyli najwięcej w historii gwiazdkowego grania! Dużym wzięciem cieszyły się sportowe fanty, wśród nich koszulki i piłki z podpisami gwiazd polskiego sportu. Nie lada gratką były narty Kamila Stocha z autografami naszego Mistrza oraz jego kolegów z reprezentacji. Te udało się zlicytować za 850 zł. Ponadto pod młotek poszły obrazy, grafiki, a także inne użytkowe gadżety. W holu hali MOSiR przeprowadzono natomiast kiermasz, na którym znalazło się sporo świątecznych akcentów.

Głównym punktem Gwiazdkowego Turnieju Charytatywnego „Walczymy o uśmiech Nikosia” była zbiórka pieniędzy, ale nie byłoby jej, gdyby nie wydarzenia towarzyszące. SPR jest ikoną szczypiorniaka, a więc na parkiecie pojawiły się Srebrne Lwice. Tym razem olkuszanki rywala miały nietypowego, bowiem przyszło im się zmierzyć z męską drużyną HLB Buskowianka z Buska-Zdroju. 

Nie zawiedli również młodzi sportowcy z UKS Korony, którzy dali popis swoich akrobatycznych umiejętności, a całość turnieju uzupełnił pokaz freestyle football w wykonaniu Macieja Kryska oraz występy wokalne Studia Efendi Clue, a także utalentowanych uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego.

Na zakończenie – gdy już zgasły światła na hali – rozpoczęło się wielkie liczenie. Słowo „wielkie” nie jest przypadkowe, bowiem w puszkach znalazło się ponad 17,5 tys. zł, czyli zdecydowanie najwięcej jeśli chodzi o dotychczasowe turnieje. Ten dar wielu osób to kolejny dowód na to, że olkuska społeczność pomaganie ma we krwi…

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz IV Liceum Ogólnokształcące przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

nikos 2

{joomplu:73797}{joomplu:73807}{joomplu:73794}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments