09

Pod takim hasłem w najbliższy piątek, 2 grudnia, odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz dwóch 14 – letnich olkuszanek, Kamili Kałwy i Julii Rogóż. Dziewczynki są chore i potrzebują sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”. Patronat nad koncertem objął „Przegląd Olkuski”.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu. – Koncert Charytatywny ma dla naszego stowarzyszenia wielkie znaczenie nie tylko jako forma uzyskania dochodu na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Julii i Kamili. Tradycyjnie, jak pięć poprzednich koncertów, jest on formą promocji uzdolnionej olkuskiej młodzieży. Pragniemy zaprezentować szerokiej publiczności spektakl teatralny realizowany w ramach projektu „Teatr Niepełnosprawnych”, w którym bierze udział młodzież niepełnosprawna  i pełnosprawna. Spektakl reżyserowany przez zawodową aktorkę Ewę Bryk-Nowakowską jest przykładem integracji młodzieży pochodzącej  z różnych środowisk – mówi Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”. Po spektaklu zaplanowano występ kwartetu  muzycznego Janusza Blecharza z udziałem olkuszanki Moniki Gębali. Na zakończenie odbędzie się aukcja prac plastycznych utalentowanej młodzieży olkuskiej oraz artystów amatorów. Podczas koncertu będzie można także kupić cegiełki.

Kamila Kałwa cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie, Julia Rogóż jest chora na  neuropatię postępującą. Dziewczynkom można również pomóc, wpłacając ofiarowane środki do 24 grudnia 2011 roku na konto Stowarzyszenia Wszyscy dla Wszystkich:  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu O/Olkusz : dla Julii i Kamili numer  subkonta –  83 84500005 0050 0600 0442 0005.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mariuszek200
mariuszek200
12 lat temu

jaka jest cena biletu wie ktoś.