koncert ola3-001

Już po raz ósmy Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej ”Wszyscy dla Wszystkich” zorganizowało koncert charytatywny. Tym razem zbierano środki na rehabilitację Oli Barańskiej. Dzięki wsparciu licznie przybyłych gości może spełnić się marzenie dziewczynki o samodzielnym chodzeniu.

Charytatywne koncerty organizowane przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” cieszą się sporym zainteresowaniem tych, którzy chętnie pomagają potrzebującym. Nie inaczej było i tym razem. Organizatorzy przygotowali szereg artystycznych atrakcji. Jako pierwsza energetycznym występem rozgrzała publiczność grupa taneczna Jumstyle Tomasza Grandysa. Potem nadszedł czas na kolejny rodzaj sztuki – teatralne spektakle i występy wokalistów. 

-Tradycją naszych koncertów charytatywnych jest prezentacja całorocznego dorobku dwóch projektów wspieranych przez olkuskiego burmistrza i wojewodę małopolskiego. Projekt „Centrum seniora w integracji z młodzieżą” jest skierowany do seniorów. To grupa, która dobrze bawi się w naszym klubie, poznaje Małopolskę i co najważniejsze – zaprzyjaźnia się ze sobą. Właśnie taka grupa przyjaciół tworzy Teatr Seniora. Spektakl „Skarbonka” jest adresowany przede wszystkim do młodych ludzi. Wartości człowieka nie mierzy się stanem jego konta czy pozycją społeczną. Na tych pozycjach najczęściej się bywa, a człowiekiem się jest. I takie jest właśnie przesłanie spektaklu – tak prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” Barbara Orkisz powitała uczestników koncertu. Publiczność długo oklaskiwała „Skarbonkę”, w której zagrali: Maria Bień, Franciszek Dudek, Anna Kostulska, Marian Kostulski, Lesław Lubiecki, Danuta Marszałek, Ewa Pogan, Barbara Sikora oraz Irena Włodarczyk. Równie gorące oklaski zebrali wokaliści: Marlena Moś i Piotr Skrzynecki.

koncerrt swdwKoncert był częścią trwającej od kilku miesięcy akcji charytatywnej na rzecz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. – W pierwszym etapie w formie sprzedaży cegiełek, fantów, darowizn uzbieraliśmy 2 370 zł. Za te środki troje naszych podopiecznych jest rehabilitowanych w Marlibo Medica. Teraz po koncercie mamy 1703 zł. Ta kwota zostanie przelana na konto Oli Barańskiej, dla której nie tylko my, ale i „Res Sacra Miser” oraz inne organizacje olkuskie włączyły się w zbiórkę pieniędzy. Oli potrzebny jest pionizator, który pomoże jej w przyszłości chodzić – mówiła Barbara Orkisz, zapraszając gości na drugą część koncertu.

Publiczność znów przeniosła się w świat teatru. Tym razem na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy grający w przedstawieniu „Dom z Marzeń”. To część projektu „Teatr Niepełnosprawnych 2013”. Młodzież po raz kolejny pokazała, że najlepszą formą integracji osób niepełnosprawnych i w pełni zdrowych jest wspólna zabawa. Sądząc po gorącym aplauzie można uznać, że najwięcej radości sprawili publiczności. W spektaklu zagrali: Aleksandra Barańska, Agnieszka Fit, Tomasz Grandys, Karolina Gregorczyk, Wiktoria Kałwa, Kamila Kałwa, Janek Kaszewski, Agnieszka Kostulska, Grzegorz Krzemień, Karol Kura, Michał Maczek, Katarzyna Modrzyńska, Krzysztof Pęgiel, Weronika Podgórska, Karolina Woźniak, Joanna Woźniczko i Joanna Zielińska.
Ostatnim artystycznym akcentem był występ grupy tanecznej Break Dance Grzegorza Kiendrachy przy akompaniamencie Mateusza Jurczyka i Marcina Świdy. Spektakle po mistrzowsku wyreżyserowała aktorka Ewa Bryk – Nowakowska, która zajęła się również scenografią, muzyką i kostiumami.

koncerrt swdw10Teatr Niepełnosprawnych obchodził w tym roku mały jubileusz. Pięć lat temu Olga Śladowska zaproponowała tę formę współpracy z osobami pełnosprawnymi. Przez cały okres dziania panią Olgę wspierają Mirosława Drapacz, Barbara Orkisz, realizatorzy dźwięku: Dawid Maciejowski, Robert Głowacki, Michał Gorzkowski i grono wolontariuszy.

Głównym sponsorem koncertu było Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne Marlibo Medica. Reprezentujące Centrum panie Gabriela Czarnota i Ewelina Madej wręczyły Oli, w imieniu właścicielki Marioli Czekaj, czek na kwotę 500 zł na zabiegi rehabilitacyjne.

Realizację projektów realizowanych wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu wsparli finansowo : Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Wojewoda Małopolski  oraz sponsorzy: Barbara i Stanisław Paciejowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu,  państwo Anna i Janusz Piasny, Przedsiębiorstwo INTERMAG i Przedsiębiorstwo MALBOX . Patronat nad koncertem objął „Przegląd Olkuski”.

Relacja filmowa:

koncerrt swdw5

koncerrt swdw2

koncerrt swdw3

koncerrt swdw4

koncerrt swdw6

koncerrt swdw7

koncerrt swdw8

koncerrt swdw9

koncert ola2-001

koncert ola-001

koncerrt swdw12

koncerrt swdw111

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze