ekonomik pomaga 13

W piątkowe przedpołudnie, w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbył się jubileuszowy X Koncert Charytatywny pn. „Ekonomik Pomaga”, którego organizatorem niezmiennie jest Zespół Szkół nr 3. W tym roku pomagano dwóm młodym dziewczynom: Agnieszce oraz Michalinie.

Pierwsza z nich potrzebuje wsparcia na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, natomiast Michasia dzielnie walczy ze złośliwym nowotworem wątroby.

Przed dziesięcioma laty grupa uczniów z ZS nr 3 wzięła udział w recitalu artystów krakowskich. Nic wtedy nie zapowiadało, że spotkanie to przerodzi się w coroczne koncerty charytatywne, podczas których będziemy zbierać fundusze dla potrzebujących dzieci -€ mówi Bożena Kazuch, główna inicjatorka projektu.

W 2008 roku po raz pierwszy na scenie olkuskiego MOK-u wystąpili krakowscy artyści. Wtedy też narodził się pomysł, aby przyjemne połączyć z pożytecznym – promocję piosenki wśród młodzieży powiązać z akcją charytatywną. – Co roku staramy się pomóc osobom, które potrzebują wsparcia finansowego w leczeniu. Pomoc innym wciąga, uczy wrażliwości na cierpienie i krzywdę ludzką – dodaje Bożena Kazuch.

Przez dziesięć kolejnych lat w Olkuszu wystąpiło wielu zdolnych artystów, m.in. twórcy z Piwnicy pod Baranami, zespoły muzyczne, laureaci konkursów wokalnych oraz absolwenci miejskich szkół.

Ostatnia, piątkowa akcja na sceniczne deski MDK-u przywiodła Natalię Jajkiewicz, Agnieszkę Żelezik, Magdę Mączkę i Magdę Pałkę. Taneczny popis dali także Natalia Jajkiewicz ze swoim partnerem Damianem Gęgotkiem. Gościem specjalnym był natomiast Andrzej Gdula – polski Elvis Presley, któremu pomaganie nie jest obce.

ekonomik pomaga 6

Każdy ma marzenia. Jedni chcą wyjechać na drugi koniec świata, inni pragną bogactwa, a jeszcze inni po prostu chcą być zdrowi. W takich chwilach często potrzebna jest im nasza pomoc. Dlatego cieszę się, że tak chętnie odpowiadacie na apele nawołujące do czynienia dobra. Ono lubi wrócić – mówił po swoim występie jeden z naśladowców legendarnego Presleya.

Koncert był tylko wstępem do tegorocznej zbiórki pieniędzy na rzecz Agnieszki i Michaliny. W niedzielę przed olkuskimi parafiami odbyła się bowiem kwesta, którą wsparły setki mieszkańców. Niebawem organizatorzy akcji policzą pieniądze i przekażą je na konta obu dziewczyn.

– Kilka lat temu mama Marysi (jednej z głównych bohaterek poprzednich koncertów – przyp. red.) powiedziała: „Nieważne jaka kwota zostanie zebrana. Ważne, że są takie akcje i że są ludzie, którzy chcą pomagać” – wspomina Bożena Kazuch. Jak przyznaje organizatorka cyklicznego wydarzenia, takie opinie uskrzydlają i motywują do dalszego działania. Stąd pewność, że Ekonomik zagra również za rok, podczas XI Koncertu Charytatywnego.

ekonomik pomaga 2

ekonomik pomaga 3

ekonomik pomaga 4

ekonomik pomaga 5

ekonomik pomaga 7

ekonomik pomaga 8

ekonomik pomaga 9

ekonomik pomaga 10

ekonomik pomaga 11

ekonomik pomaga 12

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze