Olkuskie święto biegaczy [ZDJĘCIA]

srebrna dziesiatka 2019
W sobotę, 14 września 2019 r. już po raz czwarty odbył się Olkuski Bieg Uliczny ”Srebrna Dziesiątka” oraz Memoriał Kazimierza Chechelskiego. W imprezie zorganizowanej przez Miasto i Gminę Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji brało udział niespełna 300 uczestników. Zwycięzcą sportowych zmagań wśród mężczyzn po raz kolejny został Bartosz Karoń. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Karolina Kwapisz.

Biegi uliczne cieszą się coraz większą popularnością wśród amatorów aktywnych form spędzania wolnego czasu. Stanowią one również wspaniałą formę promocji miast, które organizują tego typu wydarzenia. Swoją sportową wizytówkę ma także gmina Olkusz, gdzie od czterech lat organizowana jest „Srebrna Dziesiątka”. Z roku na rok impreza nabiera coraz większego rozmachu i przyciąga coraz więcej osób – zarówno uczestników biegu, jak i kibiców. Nie inaczej było i tym razem.

Uczestnicy sobotniej imprezy mogli wziąć udział w Biegu Głównym, którego trasa liczyła 10 km i składała się z dwóch pętli wokół Olkusza oraz w pięciokilometrowym Biegu Rekreacyjnym ograniczonym do jednej pętli biegnącej ulicami Srebrnego Grodu. Start i meta zlokalizowane były na płycie olkuskiego Rynku.

Oprócz głównych zmagań w sobotnie popołudnie obyły się także biegi towarzyszące w ramach Memoriału Kazimierza Chechelskiego – zmarłego w 2015 roku wybitnego olkuskiego biegacza, trenera i sędziego. Dzieci i młodzież mogły ścigać się na dystansach od 50 m do 1 km.
Każdy, kto ukończył bieg w regulaminowym czasie, otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy dostali także puchary i nagrody. Rywalizacja podzielona była względem płci i grup wiekowych. Oddzielną grupę stanowiła kategoria mundurowa.

W głównych zmaganiach zwycięzcą okazał się Bartosz Karoń z KS Olkusz. Pokonanie 10 - kilometrowej trasy zajęło mu 34 minuty i 3 sekundy. Drugi ma mecie zameldował się jego klubowy kolega Adrian Wojtacha. Trzeci był Paweł Widawski.

Najlepsza wśród kobiet Karolina Kwapisz uzyskała czas 43 minuty 2 sekundy. Tuż za nią uplasowała się Agnieszka Pietsch-Fulbiszewska. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Kocój. W Biegu Rekreacyjnym na podium znaleźli się kolejno: Michał Sawicki, Mateusz Jasica oraz Grzegorz Majcherkiewicz. W rywalizacji kobiet na dystansie 5 km najlepsze okazały się: Paulina Putowska, Agnieszka Walczak oraz Katarzyna Motyl.

W czasie imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy oraz kiermasz na rzecz Rafałka Szwajgierka – chłopca, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Zwieńczeniem wydarzenia było „Kabaretowe Pożegnanie Lata”, w ramach którego na scenie wystąpili: kabaret Weźrzesz, kabaret Czwarta Fala oraz Ireneusz Krosny.

Zlot Srebrna Dziesiątka - 14.09.2019_51 Zlot Srebrna Dziesiątka - 14.09.2019_32 Zlot Srebrna Dziesiątka - 14.09.2019_8


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.