Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu zakwalifikowało się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Dyplom z marzeń”. Trójka tegorocznych maturzystów z terenu wsi i małych miast powiatu olkuskiego ma szansę otrzymać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie w roku akademickim 2011/2012. Warunki, jakie powinni spełniać kandydaci, są zamieszczone na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.rsm.olkusz.pl.

Kandydaci powinni złożyć do 12 sierpnia 2011 r. w siedzibie Stowarzyszenia kwestionariusz stypendialny. – Spośród otrzymanych wniosków komisja stypendialna, powołana przez Stowarzyszenie, wybierze trzy osoby i udzieli im rekomendacji do otrzymania stypendium – podkreśla Alicja Wiekiera, koordynatorka projektu.

Akcja „Dyplom z marzeń” realizowana jest w ramach Programu Stypendiów Pomostowych przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Środki finansowe na stypendium będą pochodzić ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Bliższe informacje będzie można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia lub pod numerem telefonu 604551420 (w godzinach popołudniowych).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kata strofa
kata strofa
13 lat temu

[quote name=”Grzechu”]Res Sacra Miser została stworzona przez władzę do mydlenia oczu mieszkańcom naszego powiatu. Wystarczy tylko przejrzeć skład tej „chodzącej dobroci” a już wiadomo, że składa się ona z pierwszych dam dla politycznego wspierania swoich finansowych opiekunów.

Mam pytanie. Po olkuskich osiedlach błąka się bez celu tysiące dzieci i młodzieży, co olkuska władza z Rzepką na czele zrobiła, aby ten problem rozwiązać. Jak się ma 500 złotowe stypendium dla jednej, co najwyżej kilku osób do TYSIĘCY dzieci?! Mnie władza byle ochłapami nie jest w stanie kupić, pytam się, kogo jest?![/quote]

A mnie ciekawi skąd tak naprawdę pochodzą środki na te stypendia. Czy przypadkiem nie z pensji władzy która sama sobie te pensje potem koryguje? A może są to datki od sponsorów, czyli firm silnie spokrewnionych z olkuską władzą? Może ktoś to wyjaśni?

Grzechu
Grzechu
13 lat temu

Res Sacra Miser została stworzona przez władzę do mydlenia oczu mieszkańcom naszego powiatu. Wystarczy tylko przejrzeć skład tej „chodzącej dobroci” a już wiadomo, że składa się ona z pierwszych dam dla politycznego wspierania swoich finansowych opiekunów.

Mam pytanie. Po olkuskich osiedlach błąka się bez celu tysiące dzieci i młodzieży, co olkuska władza z Rzepką na czele zrobiła, aby ten problem rozwiązać. Jak się ma 500 złotowe stypendium dla jednej, co najwyżej kilku osób do TYSIĘCY dzieci?! Mnie władza byle ochłapami nie jest w stanie kupić, pytam się, kogo jest?!