Czworo „świeżo upieczonych” studentów otrzymało stypendia na lepszy początek nauki na uczelniach wyższych. Jak co roku stypendia „Dla Najlepszych” przyznało Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu. Otrzymują je absolwenci olkuskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogą się pochwalić sukcesami w nauce i pracą na rzecz innych. Komisji przyznającej stypendia zaimponowały wnioski Łukasza Jarosińskiego, Karoliny Stajno, Justyny Raczyńskiej i Patrycji Strzelec. Cała czwórka będzie otrzymywała przez dziewięć miesięcy po 280 zł. Pieniądze te pochodzą z wpłat 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia oraz od prywatnego sponsora.

– Każda z tych osób miała wspaniałe świadectwo i doskonale napisała maturę. Są wśród nich laureaci olimpiad i konkursów. Braliśmy pod uwagę również zaangażowanie w różne działania na rzecz innych oraz sytuację materialną – argumentuje Alicja Wiekiera, koordynatorka programu stypendialnego, członek zarządu RSM.
Na uroczystości wręczenia stypendiów byli również stypendyści Res Sacra Miser z poprzednich edycji. – Obserwując ich sukcesy na studiach, to jak się rozwijają, jacy są aktywni i jakie mają plany na przyszłość, jestem przekonana, że warto takiej młodzieży pomagać. Zawsze najtrudniejsze są początki i naszym zadaniem jest im pomóc – komentuje Maria Jędrysik, prezes Stowarzyszenia. Do tej pory stypendia od Res Sacra Miser otrzymało 20 osób. Ci obecni na uroczystości przyznają, że pieniądze bardzo się przydały na opłatę mieszkania w innym mieście i na pomoce naukowe. – Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie są jak kwiaty. Stworzeni po to, żeby się rozwijać. Dziękujemy za dobroć i okazaną nam pomoc – powiedziała w imieniu tegorocznych stypendystów Patrycja Strzelec.

Stypendyści RSM w roku akademickim 2010-2011:

Patrycja Strzelec – ukończyła z wyróżnieniem II LO w Olkuszu. Finalistka 39. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Laureatka wielu konkursów literackich i artystycznych. Wszystko robi z wielką pasją i zaangażowaniem. Studiuje polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uwielbia poezję i teatr. Zaangażowana w życie szkoły i środowiska lokalnego.

Łukasz Jarosiński – wybitny absolwent I LO w Olkuszu. Laureat wielu konkursów matematycznych. Na egzaminie maturalnym z matematyki osiągnął, jako jeden z nielicznych w Polsce, imponujący wynik 100% na poziomie rozszerzonym. Uzyskał także jeden z najlepszych w skali krajowej rezultat z fizyki, również zdawanej na poziomie rozszerzonym.

Karolina Stajno – studentka informatyki i ekonometrii na krakowskim AGH. Wyróżnia ją pracowitość i ponadprzeciętne zdolności językowe, zwłaszcza z języka francuskiego, które zaowocowały świetnymi wynikami na dwujęzycznym egzaminie maturalnym.

Justyna Raczyńska – ukończyła z wyróżnieniem Liceum Ogólnokształcące w Kluczach. Stale zaangażowana w pracę na rzecz szkoły i klasy. Będzie rozwijać swoje zdolności podczas studiów na kierunku zdrowie publiczne, na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Znawca
Znawca
13 lat temu

ten to wie w jakim towarzystwie sie kręcić.. trzy kobitki 😉
powodzonka

Lolitka
Lolitka
13 lat temu

Czym by nie była to klasyczna kaszana przedwyborcza 😆 😆 😆

Baca
Baca
13 lat temu

Czy ta cała Res Sacra Miser to jest organizacja średniowieczna czy Polska?!

Znawca
Znawca
13 lat temu

Brawo dla wszystkich a przede wszystkim dla Pana Łukasza..
Wielkie uznanie dla Pana wyników.
Życzę dalszych sukcesów!

MM
MM
13 lat temu

A ta dziewczyna 1 z prawej to kto jest ? 🙂 8)

ozeeeeetpe
ozeeeeetpe
13 lat temu

łukaszu, szacun.

nie opuść się w nauce, ucz się języków – wyjedź z olkusza/polski dla swojego dobra.

olkuszowi wystarczy to, że się tu urodziłeś
(na wikipedii będzie 🙂 )