szlachetna paczka glowna

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W rejonie „Olkusz i okolice” poszukiwanych jest 8 SuperW Paczki oraz 10 tutorów w Kolegium AP. Jeśli chcesz zmienić życie własne oraz potrzebujących rodzin i dzieci, a także rozwinąć swoje kompetencje wśród wartościowych ludzi – zostań wolontariuszem!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości to ludzie, którzy niosą mądrą pomoc. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole.

Paczka i Akademia łączą osoby chcące pomagać z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do Szlachetnej Paczki włączono ponad 20 tysięcy rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł. Wrażenie robią również liczby związane z AP. W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 młodych podopiecznych.

Dwie propozycje w jednym celu
W Szlachetnej Paczce głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji. SuperW szukają dla nich darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy, nawiązując przy tym cenne kontakty.

W Akademii Przyszłości SuperW nazywani także tutorami przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Wiele z nich pochodzi z trudnych środowisk. Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dla małego studenta Akademii jego wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem.

Dlaczego warto?
Pomagając, wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając, zmienia życie innych oraz swoje. Bez wolontariuszy Szlachetna Paczka nie dotrze do rodzin w potrzebie, a dzieci z Akademii Przyszłości nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się radzić sobie w życiu. – Dołączyłam do Paczki, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas – mówi Justyna, SuperW Szlachetnej Paczki.

Bezcenne doświadczenie i rozwój osobisty
Profesjonalny wolontariat w Paczce lub Akademii to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych w życiu zawodowym. Zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja – to tylko część z wielu aspektów pracy na rzecz Stowarzyszenia Wiosna. Udział w ww. programach to również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie postaw przedsiębiorczości czy odpowiedzialności społecznej. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do CV.

Najważniejsi są ludzie

Wolontariusz Paczki lub Akademii współpracuje z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności w swojej okolicy, nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego dalszej kariery. Dzięki niemu spotykają się ze sobą ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali.

SuperW to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować w pracę na rzecz innych. Wiek i status społeczny nie mają tutaj znaczenia. Wszyscy są sobie równi i wszyscy pomagają według tych samych zasad.

Dołącz do nich!
Kandydaci na SuperW w swoich rejonach mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał Szlachetnej Paczki, nazwany „Weekendem Cudów” już 8. i 9. grudnia, natomiast Akademia Przyszłości wzorem uczelni wyższych rusza z początkiem października. 

Tegorocznymi Liderami Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w Olkuszu są Joanna Szatan-Kenderow oraz Joanna Leśniak.

Fot. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze