14

Wielka akcja pomocy „Przeglądu Olkuskiego” Pomogliśmy dzieciom!!!

Takiej akcji w Olkuszu jeszcze nie było! Po raz pierwszy na tak wielką skalę zorganizowano akcję pomocy dzieciom. Po raz pierwszy tak wiele firm połączyło swoje siły, by pomóc najbardziej potrzebującym. Podczas spotkania gwiazdkowego, które odbyło się w ubiegły poniedziałek w Centrum Kultury w Olkuszu „Przegląd Olkuski” rozdał między innymi ogromne paczki z zabawkami i słodyczami dla każdego dziecka z Placówki Opieki Całodobowej na os. Pakuska oraz ze świetlicy wsparcia dziennego na os. Słowiki.

Inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem tak dużej akcji był „Przegląd Olkuski”. Poniedziałkowe rozdanie paczek to jednak czubek góry prezentów, jakie otrzymały dzieci z placówki. Już dwa tygodnie wcześniej trafiły do nich inne potrzebne rzeczy, o które także zadbaliśmy. Dzieci z Placówki Opieki Całodobowej otrzymały: wykładziny dywanowe do wszystkich swoich pokoi, dwie duże szafy na ubrania, materace dmuchane i śpiwory, a także 700 zł na wycieczkę, pięć kompletów pościeli, artykuły szkolne oraz 3 tys. zł do wydania na meble do pokoików wychowanków placówki.

W miniony poniedziałek postanowiliśmy zakończyć naszą akcję, spotkaniem gwiazdkowym, które rozpoczęło się o godz. 17. Chcieliśmy podziękować firmom, które tak chętnie odpowiedziały na nasz apel. Na imprezie pojawiły się zaproszone dzieci, wychowawcy i dyrekcja placowki. Dopisali także główni sponsorzy i fundatorzy paczek dla dzieci. Pojawił się także honorowy gość spotkania gwiazdkowego Włodzimierz Łysoń, wiceburmistrz Olkusza. Po przywitaniu gości dwie przedstawicielki gazety: Ania Tomczyk i Ania Karolczyk zaprosiły wszystkich do obejrzenia jasełek przygotowanych i wykonanych przez dzieci z placówki. Po jasełkach nastąpił najdłużej oczekiwany moment spotkania – rozdanie prezentów. Paczki przekazywał dzieciom mikołaj, a pomagały mu: Monika Witczak i Monika Rozpara z firmy TAKT – głównego sponsora akcji oraz Katarzyna Bernat z firmy Kimberly Clark. Przed akcją każde z dzieci napisało co chciałoby otrzymać i jakie ma marzenia, te właśnie prośby spełniła firma „Takt”. Każdą z paczek firma przygotowała z myślą o konkretnym dziecku i przekazała nam gotowe paczki podpisane imieniem i nazwiskiem każdego z dzieci. Młodsze otrzymały więcej zabawek i słodyczy, starsze zestawy kosmetyków, z których bardzo się ucieszyły. Chłopcy dostali piłki, dziewczynki natomiast kolorowe plecaczki, książki, kolorowanki, piórniki. Wszystkie paczki były spełnieniem konkretnych marzeń i życzeń dzieci. „Takt” ufundował także najnowszej generacji komputer wraz z monitorem i oprogramowaniem, aparat cyfrowy, a także profesjonalne piłki do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Ufundował także mnóstwo gier planszowych i zestawów do gier edukacyjnych dla placówki. Wszystkie te prezenty zostały wreczone na ręce dyrekcji i wychowawców Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Olkuszu, której podlega świetlica i ośrodek na os. pakuska. Firma Kimberly Clark przygotowała i wręczyła 60 paczek z art. higienicznymi, kubkami dla wszystkich dzieci oraz maskotkami dla najmłodszych. supermarket „Nasz” ufundował dla dzieci mnóstwo napoi i słodyczy, które były przygotowane z myślą o dzieciach. Cateringiem i pysznym poczęstunkiem zajęła się restauracja „Capri”. Całe spotkanie wspaniałymi kolendami i piosenkami świątecznymi umilał nam zespół w składzie: Elżbieta Pałka (skrzypce), Monika Dudek ( wokal) i Robert Kocjan (gitara).

Po rozdaniu paczek za okazane serce i wsparcie podziękowała Maria Knap, dyrektor placówki – Jestem wam bardzo wdzięczna, że zorganizowaliście tak piękną akcję. Widzę, że dzieci są niezmiernie szczęśliwe z otrzymanych paczek i niezmierne zadowole z prezentów dla placówki. Zostały spełnione ich marzenia i za to bardzo wam jestem wdzięczna – mówiła podczas spotkania M. Knap.

Na zakończenie kilka słów powiedział także redaktor naczelny „Przeglądu Olkuskiego” Mariusz Dariusz Krawczyk. – Jestem bardzo wdzięczny przede wszystkim firmom, które ufundowały tak wiele wspaniałych prezentów. Bez ich pomocy ta akcja z pewnością nie mogłaby się odbyć. Spotkalismy wielu ludzi dobrego serca, chętnych do pomocy i skorych do uniżenia się przed potrzebami najbardziej potrzebujących.

{gallery}mikolajki/2006{/gallery}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o