emilka koncert rsm

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc 3-letniej Emilce w walce z chorobą na niezwykły koncert charytatywny, przygotowany przez uczniów olkuskich szkół ponadgimnazjalnych.  Koncert odbędzie się w dniu 04 lutego 2015 r. w godzinach 16.00-18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup środków medycznych i leczenie Emilki, która cierpi na Zespół Skrajnie Krótkiego Jelita.   W pierwszych miesiącach życia dziewczynka przeszła operację usunięcia jelita, kilka tygodni trwała walka o jej życie. Obecnie Emilka jest karmiona pozajelitowo, wszystkie potrzebne składniki otrzymuje w formie kroplówki. Mimo że dziewczynka musi być podłączona do pompy żywieniowej 13 godzin na dobę, jest uśmiechniętą i energiczna, stara się pomagać mamie w opiece nad młodszym bratem. Historia Emilki dostępna jest na stronie Stowarzyszenia Apetyt na Życie (http://www.apetytnazycie.org/nasze-historie-emilka).

 

– Chcemy, żeby Emilka na koncercie uśmiechała się i zapomniała o chorobie, dlatego układając program dobraliśmy radosne piosenki, idealne do tańca. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas i jednocześnie pomóc. W szczególności zachęcamy do przyjścia rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje – mówi Klaudia Kurek, uczennica Zespołu Szkół nr 3, która wraz z koleżankami: Olą Banyś i Kamilą Łaskawiec (ZS nr 3) oraz Weroniką Podgórską i Asią Woźniczko (I LO Olkusz) czuwa nad przygotowaniem imprezy.

Bilety – cegiełki w cenie 3 złotych do nabycia przed koncertem lub w siedzibie Organizatora: Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12.  Rezerwacja telefoniczna: 535 800 521. Więcej informacji o koncercie: www.rsm.olkusz.pl

Opisana inicjatywa to autorski pomysł uczestników projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”, realizowanego przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Celem projektu jest przygotowanie 30 młodych osób – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego do pełnienia funkcji lidera w swoim środowisku. Nabyte podczas szkoleń i warsztatów umiejętności młodzież ma okazję wykorzystać właśnie poprzez stworzenie i przeprowadzenie takich inicjatyw jak opisany powyżej koncert.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze