julka michon

„Wywalczyć lepsze dni” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę w Hali MOSiR-u odbędzie się turniej charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie 6-letniej Julii Michoń, która od pierwszych dni swojego krótkiego życia zmaga się z ciężką wadą serca.

Główna bohaterka sobotniego popołudnia ma za sobą już dwie operacje kardiochirurgiczne. Niestety, podczas pierwszej z nich doszło do komplikacji i małe serduszko Julki przestało na chwilę bić. Z tego powodu u dziewczynki nastąpiło niedotlenienie mózgu, którego skutkiem jest dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Na tę chwilę Julka wymaga kosztownej rehabilitacji, a możliwości jej rodziny są ograniczone.

– Rodzice Julki walczą o zdrowie dziecka. Musimy im pomóc, nie mogą z tym przecież zostać sami – przekonuje Adam Głąb ze Stowarzyszenia „Po Prostu Działaj”, główny organizator szlachetnej akcji.

Sobotnie popołudnie w hali MOSiR-u przy ul. Wiejskiej upłynie pod znakiem pomocy przez turniej piłkarski połączony ze zbiórką publiczną na rzecz 6-latki. Do rywalizacji na boisku przystąpią cztery drużyny – dwie żeńskie (Telewizja Polska Kraków i Stowarzyszenie Po Prostu Działaj) oraz dwie męskie (Straż Pożarna i Starostwo Powiatowe). W meczu otwarcia naprzeciwko siebie staną kobiece zespoły. Po nim przyjdzie czas na pierwszy blok licytacji, ruszą także dodatkowe atrakcje dla dzieci.Organizatorzy przygotowali też specjalną loterię z nagrodami. Wylicytować będzie można atrakcyjne gadżety z symbolami miasta podarowane przez magistrat, obrazy autorstwa Stanisława i Zofii Wywiołów, czy vouchery na naukę jazdy w poślizgu ufundowane przez Szkołę Jazdy „Marzanna”.

W akcję ochoczo włączyła się posłanka Agnieszka Ścigaj. Objęła turniej honorowym patronatem. Na podobny ruch zdecydowali się również burmistrz Roman Piaśnik oraz starosta Paweł Paisny. Obu osobistości z pewnością nie zabraknie na hali. Zabraknąć nie może także Was! Wspólnie wywalczmy lepsze dni dla mieszkanki olkuskich Pomorzan!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze