paczka bukowno

Obok Olkusza i Wolbromia, po raz pierwszy w historii Szlachetna Paczka dotarła też do Bukowna. Tamtejsza drużyna SuperW liczy 12 wolontariuszy. To oni odwiedzili zgłoszone do akcji rodziny i to właśnie dzięki nim w ogólnopolskiej bazie znalazło się 17 rodzin z rejonu Bukowna.

,,Paczka” w Bukownie stawia w tym roku pierwsze kroki, jednak zaangażowanie wolontariuszy wcale nie wskazuje na ich debiut w pomaganiu. Na przestrzeni ostatnich tygodni bukowieński oddział SuperW odwiedził wiele domów i mieszkań. Na podstawie tych wizyt udało się wyłonić 17 rodzin, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia od lokalnych darczyńców otrzymają wymarzone prezenty.

– Darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle – przypominają za słowami Fundacji WIOSNA, wolontariusze z Bukowna.

– Co zrobić, aby pomóc konkretnym rodzinom? To bardzo proste! Od 21 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl funkcjonuje baza danych, w której łatwo można odszukać anonimowe opisy rodzin z Bukowna. Darczyńcom może zostać każdy – grupa znajomych, szkoła, firma, klub sportowy. Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie! – dodają „szlachetni”.

W czasie kampanii Szlachetnej Paczki wciąż powtarzane jest hasło: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.” – W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu – przekonuje ks. Jacek Stryczek, organizator akcji.

Tylko w zeszłym roku Szlachetna Paczka podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie i zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków! Paczka to 15. lat mądrej pomocy i walki z biedą.

Fot. Szlachetna Paczka Rejon Bukowno

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze